مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌ اجتماعی از برگزاری کارگاه آموزشی گفتمان‌سازی مباحث بیمه و تأمین‌ اجتماعی با حضور اعضای سندیکای شرکت‌های تاسیساتی و صنعتی ایران با هدف تبیین و تشریح مقررات بیمه‌ای برای فعالان این صنف خبر داد.

 گویای خبر – به گزارش پایگاه خبری سازمان تأمین‌ اجتماعی، محسن تقیانی در این زمینه گفت: در این کارگاه آموزشی به تبیین بخشنامه تنقیح و تلخیص ضوابط بیمه‌ای مقاطعه‌کاران (طرح‌های عمرانی و غیرعمرانی) پرداخته شد.
وی برگزاری مستمر جلسات آموزشی با هدف ارتقای سطح اطلاعات بیمه‌ای و گسترش تعاملات و ارتباطات دوسویه با شرکای اجتماعی را از مهمترین وظایف اداره‌کل فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌ اجتماعی توصیف کرد و گفت: در کارگاه آموزشی گفتمان‌سازی مباحث بیمه و تأمین‌ اجتماعی با حضور فعالان شرکت‌های تأسیساتی و صنعتی، ضمن تببین بخشنامه جدید ضوابط بیمه‌ای مقاطعه‌کاران که تنقیح و تلخیص شده مجموعه مقررات قبلی این حوزه است، اهداف و برنامه‌های نوین سازمان تأمین‌ اجتماعی در زمینه تسهیل ارائه خدمات بیمه‌ای به بیمه‌شدگان و کارفرمایان نیز تشریح شد.
تقیانی افزود: ارتقای دانش و ترویج مفاهیم بیمه و تأمین‌ اجتماعی شرکای اجتماعی، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی است. گفتمان‌سازی و ترویج فرهنگ بیمه‌ای علاوه بر کمک به پایداری منابع سازمان تأمین‌ اجتماعی، به توسعه تعاملات با شرکای اجتماعی و استفاده بهینه از نظرات کارشناسی آنان کمک شایانی خواهد کرد.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی ضمن اشاره به جامعه پرشمار و ۴۵ میلیون نفری بیمه‌شدگان، مخاطبان و ذی‌نفعان سازمان تأمین‌ اجتماعی، این سازمان را متکی به منابع حاصل از حق بیمه‌های پرداختی کارفرمایان و بیمه‌شدگان دانست و  گفت: سازمان تأمین‌ اجتماعی در تلاش است با جامعه مخاطبان خود به‌ویژه کارفرمایان ارتباط چهره‌به‌چهره در راستای مرتفع کردن مشکلات و استفاده از نقطه‌نظرات، دیدگاه‌ها و پیشنهادات آنان داشته باشد.
وی با اشاره به این که عدم آگاهی کارفرمایان از قوانین و مقررات تأمین‌ اجتماعی، باعث ایجاد سردرگمی و خسارات برای این عزیزان می‌شود، گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی نقش مهمی در صیانت از منافع کارفرمایان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران دارد .
وی با بیان این که این کارگاه آموزشی و کارگاه‌های مشابه آن که برای فعالان سایر صنوف برگزار شده و خواهد شد، توسط مدرسان مجرب و دارای سابقه اجرایی و مدیریتی در یک روز و دو بخش برگزار می‌شود، گفت: در این کارگاه‌های آموزشی، ضمن اطلاع از دغدغه‌ها و مسائل کارفرمایان حاضر و بحث و تبادل‌نظر، به سوالات شرکت‌کنندگان نیز توسط کارشناسان سازمان تأمین‌ اجتماعی پاسخ داده می‌شود.
گفتنی است کارگاه آموزشی گفتمان‌سازی مباحث بیمه و تأمین‌اجتماعی روز یکشنبه ۲۲ مرداد در محل سالن همایش‌های سندیکای شرکت‌های تأسیساتی و صنعتی ایران برگزار شد.

  • منبع خبر : پایگاه خبری سازمان تامین اجتماعی