۳۱ خردادماه، آخرین فرصت استفاده از مزایای تبصره ماده ۱۰۰ یا تکمیل و ارایه اظهارنامه از سوی صاحبان مشاغل می‌باشد. در همین راستا و به منظور دسترسی و بهره‌مندی این دسته از مودیان، سازمان امور مالیاتی کشور حدود ۳۰ عدد بنر دارای QR کد در مسیر ایستگاه‌های اتوبوس و خطوط BRT نصب کرده است.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه خبری-تحلیلی مالیاتی ایران (اینتا)، در راستای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مودیان و اجرای دستور رئیس‌کل سازمان مبنی بر پرداخت مالیات آسان و عادلانه و همچنین به منظور دسترسی سریع صاحبان مشاغل،کسبه و بازاریان از تسهیلات تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‏‌های مستقیم (پرداخت مالیات منصفانه مقطوع مبتنی بر داده سیستمی) حدود ۳۰ عدد بک لایت در مسیر ایستگاه‌های پرتردد اتوبوس و خطوط BRT محدوده مراکز تجاری بازار تهران نصب شده است.

بر اساس این گزارش، مودیان مالیاتی به راحتی با اسکن QR  کد مندرج در این بک لایت‌ها می‌توانند تا ۳۱ خردادماه از طریق درگاه خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی به نشانی https://my.tax.gov.ir مراجعه و نسبت به پذیرش یا عدم پذیرش مالیات مقطوع خود اقدام نمایند.

شایان ذکر است تمامی صاحبان مشاغلی که مجموع فروش کالا و ارائه خدمات آن‌ها در سال ۱۴۰۱ حداکثر صد برابر معافیت موضوع ماده (۸۴) قانون مالیات‏‌های مستقیم (مبلغ ۶۷.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال) بوده و فرم مالیات مقطوع برای آن‌ها در درگاه خدمات الکترونیک سازمان بارگذاری می‌شود در صورت پذیرش این فرم، از نگهداری اسناد و مدارک و ارائه اظهارنامه مالیاتی برای عملکرد مذکور معاف هستند.

  • منبع خبر :  پایگاه خبری-تحلیلی مالیاتی ایران