مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دومین مرحله طرح «آموزش هنر برای همه» ذیل فعالیت های قرارگاه محرومیت‌زدایی فرهنگی وزارت فرهنگ در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدحسین اسماعیلی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص گفت: دومین مرحله طرح «آموزش هنر برای همه» با هدف گسترش عدالت آموزش‌های فرهنگی و هنری در سراسر کشور به ویژه در مناطق کمتر توسعه‌یافته و مرزی آغاز شده است و ثبت نام در این طرح تا ۵ آبان ماه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل دفتر آموزش به اهداف این طرح ملی اشاره کرده و افزود: این طرح دارای اهداف مهمی در دو بخش کشف و پرورش استعدادهای هنری در سراسر کشور به ویژه مناطق محروم، کمتر توسعه‌یافته و مرزی و توسعه اقتصاد و کسب و کارهای فرهنگی و هنری است که با همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و همکاری سازمان‌ها و نهادهای ذیربط از جمله سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، قرارگاه مهارت آموزی ستادکل نیروهای مسلح، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، انجمن‌های فرهنگی و هنری و… اجرا می‌شود.

اسماعیلی با اشاره به اولین مرحله اجرای این طرح گفت : این طرح در راستای سیاست‌های محرومیت‌زدایی دولت مردمی و به تبع آن برنامه‌های عدالت محور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف توسعه عدالت آموزش‌های فرهنگی و هنری و به منظور دسترسی همگان به امکانات آموزشی در حوزه فرهنگ و هنر، ابتدا در سطح ۱۱ استان از بهمن ماه ۱۴۰۰ آغاز شد که با استقبال فراوان از این طرح و افزایش ۱۰ استان دیگر،  این طرح در فاز اول در سطح  ۲۱ استان اجرا شد.

اسماعیلی افزود: در اولین مرحله ثبت نام این طرح، بیش از ۳۸۰۰۰ متقاضی در سامانه آموزش هنر ثبت نام نموده بودند که دوره‌های آموزشی آنها تا پایان شهریورماه سال جاری برگزار و گواهی‌های شرکت در دوره برای هنرجویان صادر شده است.

وی با تاکید بر رایگان بودن این طرح  اضافه کرد: در حال حاضر با هماهنگی‌ها و بررسی‌های صورت گرفته، این طرح در مرحله دوم به تمامی استان‌های کشور توسعه‌یافته است و در این مرحله ۳۵ رشته هنری به صورت عمومی برای کل استان‌ها منظور شده و برای هر استان نیز با تأکید بر احیاء و تقویت هنرهای بومی و محلی بین ۲ تا ۵ رشته هنری خاص برای آموزش در نظر گرفته شده است که در مجموع بیش از ۱۲۰ رشته هنری در مناطق محروم استان‌ها به علاقه‌مندان آموزش داده می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری خاطر نشان کرد: آموزش‌های ارائه شده در این طرح به دو شیوه حضوری و آنلاین و با استفاده از ظرفیت اساتید و مراکز آموزش‌های هنری استان‌ها برگزار می‌شود که کلاس‌ها در دو سطح مقدماتی و پیشرفته پس از پایان مهلت ثبت نام آغاز خواهد شد.

وی در پایان یادآور شد: کلیه علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این طرح، به سامانه دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری به نشانی amoozeshehonar.farhang.gov.ir  https:// (بخش آموزش هنر برای همه) و یا ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان محل سکونت خود مراجعه کنند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی