صبح روز شنبه پنجم شهریورماه سال ۱۴۰۱، عملیات احداث شاخه غربی ادامه بزرگراه یادگار امام (ره) طی مراسمی با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران آغاز خواهد شد.

گویای خبر – به گزارش پایگاه خبری شهر، عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: شاخه غربی ادامه بزرگراه یادگار امام (ره) از میدان شهیدان (جی) آغاز شده و پس از عبور از اراضی پادگان جی در تراز منهای یک (زیرگذر) تا غرب میدان فتح و سپس از طریق بزرگراه فتح تا تقاطع بلوار بهار و نهایتا بزرگراه شهید بروجردی ادامه می‌یابد.

وی طول این مسیر بزرگراهی را حدود ۵ کیلومتر عنوان و خاطر نشان کرد: شاخه غربی بزرگراه یادگار امام (ره) علاوه بر برخورداری از یک تقاطع غیرهمسطح ۳ سطحی با میدان شهیدان و عبور از زیر بلوار ۴۵ متری استاد معین، در میدان فتح نیز به یک تقاطع غیرهمسطح ۳ سطحی تجهیز می‌شود. همچنین به منظور اتصال این مسیر بهم پیوسته بزرگراهی به بلوار بهار، بزرگراه شهید بروجردی و در نهایت آزادراه تهران – ساوه، احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه فتح با بلوار بهار نیز در دستور کار این پروژه قرار دارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، با بیان آن که تقاطع میدان شهیدان یک تقاطع ۳ سطحی شامل تراز همسطح به منظور فراهم ساختن دسترسی‌های محلی، مسیر زیرگذر با هدف تامین باندهای تندرو و همچنین یک مقطع تونلی به طول حدود ۲۵۰ متر در مسیر تندروی میدان فتح به سمت میدان جی است، یادآور شد: در محدوده بلوار استاد معین که از سال ۱۳۹۹ زیربار ترافیک قرار گرفته است نیز مسیرهایی به منظور تامین گردش‌های ترافیکی موردنیاز از جنوب بلوار استاد معین به محدوده پادگان و نیز زیرگذر بزرگراه یادگار امام (ره) (به سمت میدان شهیدان) پیش‌بینی شده است.

شعبانی در تشریح دسترسی‌های طراحی شده در تقاطع میدان فتح با تاکید بر این که به جز پل جهتی غرب به شمال، سایر مسیرهای دسترسی این تقاطع در تراز صفر و منهای یک جانمایی شده است، گفت: مجموعه گردش‌های ترافیکی مورد نیاز به منظور اتصال بزرگراه یادگار امام (ره) با بزرگراه فتح و بزرگراه آیت الله سعیدی، در محل این تقاطع تامین خواهد شد.

وی املاک نهادی شامل پادگان جی و سوله‌های آموزش و پرورش را از مهمترین موانع اجرایی پروژه دانست و یادآور شد با توجه به اجرای مسیر اصلی این پروژه در تراز منفی یک با معارضین تاسیساتی مختلفی از قبیل لوله‌های انتقال آب، لوله‌های گاز، کانال‌های تاسیساتی برق و شبکه‌های مخابرات و فیبر نوری مواجه خواهیم بود.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، احداث شاخه غربی ادامه بزرگراه یادگار امام (ره) و اتصال آن به تقاطع بزرگراه فتح با بلوار بهار با توجه به پروژه‌های در حال اجرای بزرگراه شهید بروجردی و بلوار بهار، این معبر بزرگراهی شمالی – جنوبی را به جاده ساوه متصل و به عنوان یکی از محورهای اصلی غرب تهران که از شمال غرب تا جنوب غرب امتداد دارد، مطرح خواهد ساخت.

  • منبع خبر :  پایگاه خبری شهر