معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: آیین بدرقه خادمان اربعین روز پنجشنبه ۱۰ شهریور برگزار می‌شود.

به گزارش گویای خبر، محمدامین توکلی‌زاده معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در گردهمایی مواکب و فعالان اربعینی که عصر روز دوشنبه ۷ شهریورماه برگزار شد، اظهار کرد: امروز موکب‌داران موضوعات خوبی را اعلام کردند و این اربعین با اربعین‌های گذشته تفاوت‌هایی دارد.

وی افزود: امسال ازدحام، شوق و استقبال زیادی وجود دارد و مسئولان و خادمان حساسیت‌های بیشتری باید داشته باشند و بیش از ۵ میلیون جمعیت برای شرکت در این مراسم تخمین زده شده است.

توکلی‌زاده با اشاره به گرمای هوا در ایام اربعین بیان کرد: این اربعین گرم را تا به حال زائران تجربه نکرده‌اند و این موضوع در میزبانی ما اثرات زیادی می‌گذارد و به صورت ویژه‌تر باید برنامه‌ریزی کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: در زمینه خدمات شهری نیز نزدیک به ۲ هزار پاکبان در این ایام خدمات‌رسانی خواهند کرد.

وی با بیان این که ۱۰ اکیپ آتش نشانی نیز در مراسم اربعین مستقر خواهد بود، افزود: در شهر خرمشهر شهرداری منطقه ۱، چذابه منطقه ۳، مهران منطقه ۵، خسروی منطقه ۲۲ و در کربلا معاونت امور مناطق و منطقه ۸ استقرار دارند.

توکلی‌زاده بیان کرد: اربعین عراقی‌ها ۲۰ روزه است و به صورت دوره‌ای مشرف می‌شوند و با این حرکت از ازدحام در کربلا جلوگیری می‌کنند؛ توصیه می‌شود هموطنان ما نیز از توقف زیاد در کربلا جلوگیری کنند و کمک کنند این سفر زودتر آغاز شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: امسال مواکب ایرانی زودتر کار خود را آغاز می‌کنند و باید از همه ملیت‌ها پذیرایی کنیم و میزبانی از افرادی خاص پسندیده نیست.

وی افزود: ۲۵ میلیون جمعیت محب اهل بیت(ع) در این همایش جهانی شرکت می‌کنند و از چشم طمع دشمن نباید غافل شویم چرا که جریان‌های انحرافی مختلفی سعی می‌کنند که پیام اربعین به گوش‌ها نرسد.

توکلی‌زاده ادامه داد: برای زائران حج تشریفات زیادی داریم و برای این مراسم جهانی نیز باید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم و فراگیر کردن کار در اربعین روش‌های خود را می‌طلبد و می‌توانیم روی یک پیام خاصی متمرکز شویم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان این که پویش سلام فرمانده کار خود را انجام داد، گفت: ما اگر بتوانیم پویش سلام یا مهدی را فراگیر کنیم، کار خوبی انجام داده‌ایم.

وی با بیان این که ما زمان بیشتری را در حوزه گفتمانی باید سپری کنیم، گفت: پنجشنبه ۱۰ شهریور آیین بدرقه خادمان را خواهیم داشت تا کار خادمی را آغاز کنیم.

  • نویسنده : حمیدرضا عسگری