مدیرعامل توانیر از آغاز اجرای برنامه‌های مدیریت بار همزمان با آغاز فصل اوج مصرف برق خبر داد.

 گویای خبر – به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، آرش کردی همزمان با آغاز فصل اوج مصرف برق، از شروع اجرای برنامه‌های مدیریت بار خبر داد و گفت: امسال با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت صمت و صنایع، شاهد اجرای متفاوت این برنامه‌ها هستیم.
کردی با اشاره به این که از صنایع خواسته شده است تا برنامه‌های تعطیلات و تعمیرات خود را در فصل پیک مصرف برق به اجرا بگذارند، افزود: به این منظور امضای تفاهم‌نامه‌ها با صنایع از ماه‌های گذشته آغاز شده بود و از این جهت برنامه‌ریزی دقیق‌تری انجام شد، چرا که طرح‌های مدیریت بار زودتر آغاز و به صنایع نیز قبل از اجرا اعلام شده است تا خللی در کار تولید و مدیریت بازار ایجاد نشود و صنایع تنها برنامه‌های تعطیلات و تعمیرات سالانه خود را در زمان‌هایی که صنعت برق اعلام می‌کند، به اجرا بگذارند که همین موضوع مهمترین ویژگی‌های این برنامه‌ها در سال جاری محسوب می‌شود.
مدیرعامل توانیر همچنین با اشاره به مصوبه هیأت وزیران درخصوص مشترکان صنعتی همکار با برق در فصل اوج مصرف گفت: بر اساس این مصوبه، مشترکانی که با برنامه‌های مدیریت بار برق همکاری داشته و در ماه‌های بعد تجاوز از دیماند داشته باشند، جریمه نخواهند شد.
وی از هماهنگی خوب میان وزارتخانه‌های صمت، نیرو و صنایع نیز سخن گفت و اظهار امیدواری کرد با اجرای مجموع این برنامه‌ها، مدیریت مصرف خوبی اتفاق بیفتد.
کردی درخصوص بخش کشاورزی نیز گفت: با توجه به مشوق‌های تعریف شده و برنامه‌های تدوین شده، مشترکان می‌توانند در صورت عدم استفاده از برق چاه‌های کشاورزی به مدت پنج ساعت در بازه زمانی ۱۱ تا ۱۸ (که در تفاهم‌نامه همکاری درج می‌شود) و انتقال زمان آبیاری به ساعات دیگر، از برق رایگان در ۱۹ ساعت باقی‌مانده شبانه‌روز استفاده کنند.
مدیرعامل توانیر با بیان این که این اقدام مبتنی بر اصول علمی تعریف شده است، اضافه کرد: از آنجا که آبیاری در ساعت‌های گرم روز مغایر با اصول علمی است، برنامه‌های مدیریت بار بخش کشاورزی نیز در ساعات گرم روز تعریف شده است.

 

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو