اجرای پروژه‌های عمرانی مختلف برای حل مشکل آب ٣٠٠ شهر در کشور، وزیر نیرو با اشاره به آغاز طرح آبرسانی به بیش از ۱۰ هزار روستا در قالب قرارگاه جهاد آبرسانی، از تعریف پروژه های عمرانی مختلف برای رفع مشکل آب ۳۰۰ شهر در کشور خبر داد.

به گزارش گویای خبر به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، “علی‌اکبر محرابیان” در حاشیه جلسه کمیسیون‌ تخصصی عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این که بر اساس برنامه ارائه شده به مجلس، می‌بایست میزان برخورداری روستاهای کشور از آب شرب را به ٩٠ درصد برسانیم، اظهار کرد: بررسی‌های انجام شده نشان داد که این کار به صورت معمول انجام شدنی نیست و بدین منظور قرارگاهی در وزارت نیرو با عنوان قرارگاه جهاد آبرسانی ایجاد شد.

وی با بیان این که در این قرارگاه، قراردادهایی برای اجرای پروژه‌های آبرسانی روستایی منعقد شد، افزود: قراردادهایی با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) برای آبرسانی به بیش از ٧ هزار روستا، خیرین و پیمانکاران بخش خصوصی منعقد شد تا بتوانیم به صورت گسترده در مدت ٣٠ ماه بالغ بر ١٠ هزار روستای کشور را آبرسانی کنیم.

وزیر نیرو افزود: عملیات اجرایی این طرح عمرانی آغاز شده و در اکثر استان‌ها نیز کارگاه‌هایی تجهیز شده است، گفت: در زمان شروع به‌کار دولت ٣٠٠ شهر در کشور مشکل آبی داشتند که برای رفع این مشکل باید پروژه‌ها و طرح‌های مختلفی از جمله خطوط انتقال، حفر چاه، ایستگاه‌های پمپاژ، تامین آب از سدها و استفاده از آب شیرین‌کن‌ها اجرایی شود.

وی افزود: برای تمامی شهرهایی که دارای مشکل هستند، پروژه‌های متعددی تعریف شده و برنامه‌ریزی‌های دقیقی صورت گرفته که همزمان با تخصیص اعتبارات بودجه سال ١۴٠١، اجرایی خواهند شد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو