مراسم اختتامیه پنجاه‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، ۱۳ آذرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سینما فلسطین برگزار می‌شود.

به گزارش گویای خبر به نقل از خبرگزاری کتاب ایران، برنامه مراسم اختتامیه پنجاه‌و‌دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد، اعلام شد و قرار است در این مراسم که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران این وزارتخانه، رئیس و مدیران صداوسیمای جمهوری اسلامی، وزیر و مدیران وزارت آموزش و پرورش و رایزنان فرهنگی کشورهای مختلف برگزار می‌شود، برگزیدگان این دوره جشنواره در قالب‌های فیلم‌های داستانی، مستند، پویانمایی، وب‌سری و فیلمنامه معرفی شوند.

رقابت این دوره در سه بخش بین‌الملل، معلمان و دانشجومعلمان فیلمساز و بخش دانش‌آموزان فیلمساز انجام شده است.

تقدیر از خانواده شهید عباس بابایی به بهانه حضور فیلم «عباس» در بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره، از برنامه‌های ویژه مراسم اختتامیه خواهد بود و نیز فیلم‌های منتخب این دوره به نمایش درخواهد آمد.

در مراسم اختتامیه همچنین از برگزیدگان نهادها و دستگاه‌ها نیز تقدیر می‌شود. امسال ستاد اقامه نماز، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جبهه فعالان مردمی جمعیت جوایزی ویژه به فیلم‌های برگزیده خود اهدا خواهند کرد و نیز اهدای نشان‌های ویژه «ایثار و فداکاری» (شهید علی لندی)، «مقام معلم» و «مدرسه، مبدا پیشرفت» از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

پنجاه‌و‌دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، هفتم آذرماه آغاز شده و مراسم اختتامیه آن روز یکشنبه سیزدهم آذر از ساعت ۱۸ در سینما فلسطین برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر :  خبرگزاری کتاب ایران