عاطفه خادمی

عاطفه خادمی مشاور اجتماعی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر گفت: با رایزنی های صورت گرفته همچنین کلیه کتابخانه های عمومی کشور نیز در این روز از بانوان  متقاضی به صورت رایگان ثبت نام خواهند کرد.

وی در ادامه از تقدیر ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از زینت السادات امامی پیشکسوت هنرهای تجسمی کشورمان  خبر داد و افزود:  این هنرمند پیشکسوت که  شاهکار هنری معراج توسط  وی در قالب هنر سوخت  خلق شده است؛ یکی از زنان پیشکسوت عرصه هنرهای تجسمی است که در حوزه خلق آثار معنا گرا در هنر های تجسمی سابقه طولانی دارد.

خادمی  در ادامه با اشاره به اینکه برنامه های کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه حمایت از هنرمندان بانوی عرصه فرهنگ و هنر، نگاهی جامع راهبردی و تحقق گرا و براساس سیاست های دولت سیزدهم دارد افزود: در برنامه های آتی این وزارتخانه نقش زنان عرصه فرهنگ و هنر با توجه به جایگاه اجتماعی و نقش آفرینی آنان؛ بر مبنای اصل خانواده محوری در سیاستگذاری ها و اقدامات اجرایی مورد تاکید خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در این وزارتخانه اهتمام ویژه ای به حوزه زنان و خانواده در برنامه های تحولی وزارتخانه خواهد شد افزود: در این زمینه فعال سازی ظرفیت بانوان عرصه فرهنگ و هنر به صورت تخصصی و در سطح ملی مورد نظر است که کم و کیف آن در آینده اعلام خواهد شد.

در ادامه برنامه های این هفته ی وزارتخانه، برگزاری برنامه مرشد خوانی و نقالی خوانی در وصف حضرت زهرا (س) و اجرای تئاتر مناسبی در پهنه تئاتر شهر نیز همزمان با روز زن برگزار خواهد شد. دیدار وزیر فرهنگ با  زنان نخبه عرصه فرهنگ و هنر در قالب ضیافت شام از دیگر برنامه های تدارک دیده شده برای از سوی این وزارتخانه در این هفته است.

گفتنی است پیش از این وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از ارایه تسهیلات ویژه به مناسبت هفته بزرگداشت زن خبر داده بود که بر این اساس به کتاب هایی که با موضوعات زندگی و شخصیت حضرت فاطمه (س) ، مقام شامخ زن، مادران و همسران شهدای گرانقدر و زنان ایثارگر، عرضه شده اند تا دو برابر سقف یارانه برخودار می شوند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی