رئیس سازمان سینمایی گفت: از نظر توسعه صنعت سینما در مقایسه با کشورهای همسایه عقب هستیم؛خیلی از سینماهای ما تعطیل هستند و در برخی از شهرها رفتن به سینما جزء فرهنگ مردمان آنها نیست.

به گزارش گویای خبر به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در ادامه سفرهای استانی خود به همراه جمعی از مدیران و معاونین سازمان سینمایی به زاهدان سفر کرد که پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهر، از حاشیه شهر زاهدان، کلاته و کتابخانه استاد کامبوزیا بازدید به عمل آورد و از نزدیک مشکلات حاشیه شهر را مورد بررسی قرار داد.

رئیس سازمان سینمایی در جمع مدیران شرکت های سینمایی، مدیران موسسات، کارشناسان ستادی اداره کل و شهرستان های سیستان و بلوچستان حاضر شد و طی سخنانی توهین به حرم امام رضا علیه السلام را در فیلم عنکبوت مقدس محکوم کرد و بیان داشت: دوستان ما در وزارت امور خارجه به شدت پی گیر هستند که فیلم عنکبوت مقدس در فرانسه اکران نشود.

خزاعی در ادامه با بیان این که سیاست دولت مردمی، توجه ویژه به شهرستان ها در حوزه فرهنگ و هنر و حاکم کردن عدالت محوری است، ادامه داد: سفر های استانی مجموعه سازمان سینمایی کشور هیچ ارتباطی به جشنواره ها ندارد و بیشتر برای گوش دادن به دغدغه هنرمندان پیش بینی شده است.

خزاعی با بیان این که سیستان و بلوچستان با قدرت فرهنگی و تمدن دیرینه، با خیلی از استان ها فرق دارد و متفاوت است، گفت: بودجه و اعتبارات استانی، استان سیستان و بلوچستان در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی مشخص شود.

رئیس سازمان سینمایی، ارزان ترین تفریح را در شهرستان ها، رفتن به سینما دانست و افزود: از نظر توسعه صنعت سینما در مقایسه با کشورهای همسایه عقب هستیم؛ خیلی ازسینماهای ما تعطیل هستند و در برخی از شهرها رفتن به سینما جزء فرهنگ مردمان آنها نیست.

وی با بیان این که فعلا توسعه دفاتر انجمن سینمایی جوان در دستور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست، افزود: توسعه دفاتر انجمن سینمایی در کشور قطعا مستلزم برنامه ریزی جدی، اعتبار و نیروی انسانی است.

خزاعی عنوان کرد: کمبود تجهیزات و امکانات در دفاتر انجمن سینمایی جوان، مشکل سراسری دفاتر است و خاص سیستان و بلوچستان نیست و همه امکانات دفاتر به ۱۲ سال قبل بر می گردد ولی تجهیز دفاتر انجمن سینمایی جوان در دستور کار وزارتخانه قرار دارد.

وی در ادامه گفت: از همان روز اول گفته ام که همه سینمای ایران، تهران نیست و اگر می خواهیم از این وضعیت در تولید فیلم و کمبود نیروی انسانی در صنعت سینما خارج شویم باید در شهرستان ها به دنبال استعدادیابی باشیم.

وی افزود: وقتی مبنای آموزش ما اقتصاد می شود اقتصاد جای استعداد را می گیرد؛ باید به دنبال استعدادیابی در صنعت فیلم باشیم تا شرایط پیشرفت این صنعت در کشور فراهم شود.

  • منبع خبر : سازمان سینمایی