اجرای تصویرگری کتاب‌ کودک و تصویرسازی به صورت زنده توسط زینب‌السادات بدری در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن با استقبال پرشور مخاطبان مواجه شد.

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، اجرای تصویرگری کتاب‌ کودک و تصویرسازی به صورت زنده توسط زینب‌السادات بدری که از تصویرگران پرکار ایرانی است، یکی از برنامه‌های غرفه‌ جمهوری اسلامی ایران در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن بود که با استقبال پرشور مخاطبان مواجه شد.

به گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، اجرای تصویرگری کتاب‌ کودک و تصویرسازی به صورت زنده توسط زینب‌السادات بدری که از تصویرگران پرکار ایرانی است، یکی از برنامه‌های غرفه‌ جمهوری اسلامی ایران در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن بود که با استقبال پرشور مخاطبان مواجه شد.

یکی از آثاری که این هنرمند طرح اولیه‌اش را در ایران شروع کرد، یک فرم تصویرسازی با موضوع جاده ابریشم با تکنیک کلاژ بود که ادامه آن در نمایشگاه پکن به صورت زنده اجرا شد. در این تصویرسازی عبور جاده از ایران با نمادهای ایرانی کار شده و عبورش از چین نیز با نمادهای چینی همراه است. بازدیدکنندگان زمانی که متوجه می‌شدند این اثر درباره جاده ابریشم است و نمادهای دو کشور در آن دیده می‌شود، خوشحالی زاید الوصفی از خود نشان دادند.

این اثر درباره مردی چینی و بازرگانی ایرانی است که در میانه راه جاده ابریشم در حال معامله با یکدیگر هستند. یکی از نمادهای مهم در موضوع جاده ابریشم شتر است که در تصویرسازی آن نیز به کار رفته است.

بازدیدکنندگان بویژه مخاطبان خردسال و کودک دقایق زیادی در کنار میز می‌ایستادند و نحوه کار هنرمند را تماشا می‌کردند. همینطور هنگامی که آرشیو کارهای کلاژ تکمیل شده را مشاهده می‌کردند، لمس کردن و دست زدن و حس بافت‌های روی مقوا برایشان جالب بود. علاوه بر این در مورد مدت زمان اجرای هر اثر نیز سوالاتی را از هنرمند پرسیدند و با برخی از دیگر آثارش نیز آشنا شدند.

سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن که از ۳۰ خرداد آغاز به کار کرد، سوم تیر (۱۴۰۳) به فعالیت خود پایان می‌دهد.

  • منبع خبر : روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران