مدیرعامل بانک توسعه تعاون اعلام داشت این بانک در مسیر ماموریت‌های توسعه‌ای خود در سطح ملی، برای مشارکت آحاد مردم در مسیر جهش تولید اعتمادسازی کرده است.

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، محمد شیخ حسینی مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: این بانک به رغم آن که جوان‌ترین بانک دولتی بوده و در شبکه بانکی در کنار بانک‌هایی با قدمت چند ده ساله در حال فعالیت است، با رویکرد مردمی توانسته اعتماد اقشار گوناگون همچون فعالان اقتصادی، دانشگاهیان، فرهنگیان، حوزویان، هنرمندان، ورزشکاران و طیف‌ها و سلیقه‌های متنوع جامعه را به خود جذب کند و مشتریان بانک از طیف‌های متنوع اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هستند.

وی افزود: بانک توسعه تعاون به عنوان نهاد تخصصی و مالی بخش تعاون ماموریت‌های توسعه‌ای و اشتغال‌زایی و حمایتی متعددی بر عهده دارد، تاسیس بانک نیز با توجه به ابلاغیه سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی به فرمان رهبر معظم انقلاب بوده و بانک به منظور تحقق سهم ۲۵ درصدی تعاون در اقتصاد ملی تشکیل شده است، مقام معظم رهبری پرچمدار اصلی تعاون در کشور هستند، شهید آیت‌الله رییسی از معتقدین واقعی به امر تعاون بودند و بارها در جلسات و برنامه‌ها بر نقش مهم تعاون تاکید ورزیدند. لذا رویکرد بانک توسعه تعاون در سطح ملی و فراجناحی و برای مشارکت حداکثری مردم در پیشبرد برنامه‌های اقتصادی است ، عموم سلیقه‌های متنوع اجتماعی در این بانک به عنوان مشتری حاضر هستند و برای انجام خدمات عمومی و تخصصی از خدمات بانک بهره می‌برند.

شیخ حسینی خاطرنشان کرد: بانک توسعه تعاون همواره در مسیر تحقق اهداف مهم اقتصادی و اجتماعی کشور فعالیت می‌کند و به عنوان بانک عامل در بسیاری از طرح‌های ملی ایفای نقش داشته است.

وی افزود: نهادهای اصلی اقتصادی کشور از جمله وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی در پیشبرد امورات و برنامه‌های اقتصادی کشور همواره نگاه مثبت به بانک توسعه تعاون داشته‌اند. وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی طی ارتباط ویدیوکنفرانسی در گردهمایی متولیان اجرایی بخش تعاون بر اهمیت نقش بانک توسعه تعاون در حمایت از تعاونی‌ها و توسعه بخش تعاون تاکید ورزید. در جلسات اخیر سازمان برنامه و بودجه نیز معاون اقتصادی سازمان نقش‌آفرینی بانک توسعه تعاون را در تعاون و بخش‌های اقتصادی را قابل اعتماد عنوان نمود.

این مقام بانکی خاطرنشان کرد: اعتمادسازی بانک توسعه تعاون و فعالیت سالم و مفید بانک خوشبختانه به ثمر نشسته است و این بانک به عنوان بانک خوشنام در میان آحاد مردم جامعه برای انجام روزمره و اقتصادی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی بانک توسعه تعاون