رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: امتیاز نهایی معلمان بر اساس شیوه‌‎نامه اجرایی نظام رتبه‌‌بندی که به مدارس ارسال شده محاسبه می‌‎شود.

 گویای خبر – به گزارش ایلنا، محسن زارعی در مورد فرهنگیان مشمول قانون نظام رتبه‌بندی معلمان گفت: بر اساس آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور، لازم است معلمان؛ مدارک، مستندات و دلالت‎‌های خود را مطابق راهنما و بر اساس مصادیق تعریف شده در سامانه رتبه‌‌بندی به نشانی RTB.medu.ir بارگذاری نمایند. شواهد و مدارک بارگذاری شده، پس از بررسی و تکمیل توسط مدیران مدارس در پرونده الکترونیکی هر همکار ثبت شده و در مرحله بعد توسط ارزیابان بررسی و بر اساس دستورالعمل ارزیابی و امتیازات معین می‎‌شود.

وی ادامه داد: امتیاز نهایی هر فرد براساس شیوه‌نامه اجرایی نظام رتبه‌‌بندی که در بخشنامه شماره ۲۶/۷۱۰ مورخ ۸ شهریور ۱۴۰۱معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش به مدارس ارسال شده محاسبه می‎‌شود و ملاک آن، امتیازات خودارزیابی، مدارک و مستندات بارگذاری شده در سامانه و همچنین بررسی ارزیابان است‌ که مطابق الگوهای سنجش شایستگی‎‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای انجام می‌شود؛ لذا ضرورت دارد آن گروه از معلمانی‌ که تاکنون در این خصوص اقدام نکرده‌‎اند، در فرصت باقی‎مانده ضمن مراجعه به سامانه و با استفاده از راهنمای مربوط که در پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش در قسمت خدمات الکترونیک، در بخش مربوط به رتبه‌‌بندی معلمان قرار دارد، اقدامات لازم را انجام دهند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، زارعی در پایان تصریح کرد: اخبار و اطلاعیه‎‌‌های مورد تأیید آموزش و پرورش از طریق مراجع رسمی منتشر می‌شود و همکاران به ویژه در مورد رتبه‌‌بندی معلمان به این موضوع توجه داشته باشند.

  • منبع خبر : ایلنا