بنیاد سینمایی فارابی با انتشار فراخوان سی‌وششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ایران اعلام کرد این رویداد سینمایی از ۱۴ تا ۱۹ مهرماه در اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، بر اساس این فراخوان زمان ثبت‌نام و ارایه نسخه قابل بازبینی کلیه آثار از ۲۰ تا ۳۱ مردادماه ۱۴۰۳ خواهد بود. جشنواره امسال در سه بخش ملی، بین‌الملل و بخش ویژه برگزار می‌شود.

در بخش ملی مسابقه فیلم‌های بلند داستانی و انیمیشن برای دریافت پروانه زرین رقابت می‌کنند. فیلم‌های کوتاه بخش ملی نیز شامل فیلم های ۳ تا ۲۰ دقیقه‌ای داستانی و انیمیشن خواهد بود. بخش بین‌الملل جشنواره شامل فیلم‌های بلند و کوتاه خارجی تولید سال ۲۰۲۳ به بعد است که مقررات آن توسط امور بین‌الملل جشنواره برای متقاضیان خارجی فراخوان شده است. جشنواره امسال یک بخش ویژه شامل بخش کودکان غزه، مرور آثار خارجی و نمایش‌های خارج از مسابقه دارد.

متقاضیان برای ارایه نسخه اولیه، ضمن ثبت نام در سامانه جشنواره به نشانی www.portal.icff.ir یک نسخه از فیلم خود را باید به دبیرخانه جشنواره (مدیریت ارزشیابی و داوری آثار) ارسال کنند. زمان‌بندی اعلام شده برای ثبت درخواست‌ها قطعی است و پیشنهاد می‌شود متقاضیان محترم ثبت‌نام و بارگذاری مدارک خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

مقررات عمومی و شرایط ارسال آثار به سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان همزمان با انتشار فراخوان در سامانه جشنواره و سامانه بنیاد سینمایی فارابی به نشانیwww.fcf.ir در دسترس همه متقاضیان قرار دارد.

بر اساس این گزارش همچنین مقررات و زمان‌بندی برگزاری هشتمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران نیز در فراخوان جداگانه‌ای اعلام می‌شود.

سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان ایران با دبیری مجید زین‌العابدین در اصفهان برگزار می‌شود.

 فراخوان سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان را اینجا بخوانید.

  • منبع خبر : روابط عمومی سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان