شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش بنیان و خلاق، پژوهشکده‌ها، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری فعال و توانمند در حوزه تولید و عرضه محصولات فرودگاهی و هوانوردی برای ارایه طرح، ایده یا اطلاعات محصولات و پروژه‌های فناورانه خود دعوت به همکاری کرد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق فعال در حوزه صنعت فرودگاهی و هوانوردی و استقرار زیست‌ بوم پژوهش و فناوری صنعت فرودگاهی و هوانوردی از اهداف سال ۱۴۰۱ این شرکت است. این اقدام در راستای کمک به گسترش خدمات، تولیدات و محصولات دانش بنیان و فناورانه در صنعت هوانوردی و فرودگاهی و با حمایت از ایده‌های نوآورانه و خلاق صورت گرفته است.

ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق و ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته با حمایت از برگزاری این رویداد زمینه را برای نقش آفرینی نوآوری شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در صنعت فرودگاهی و هوانوردی کشور فراهم می‌کند.

 دستیابی به محصولات به‌روز و فناورانه‌محور

معاونت برنامه‌ریزی شرکت فرودگاه‌ها به عنوان متولی حوزه پژوهش در این مجموعه، به منظور دستیابی صنعت فرودگاهی و هوانوردی به خدمات و محصولات به‌روز و فناورانه‌محور، فعالیتهای خود را در سال جاری بر همکاری بیشتر با معاونت علمی ریاست جمهوری در حوزه شناسایی و همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، پژوهشکده‌ها، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری فعال در این حوزه متمرکز می‌کند.

فعالان در این حوزه می توانند ایده، طرح و یا پروژه‌های فناورانه خود را در زمینه صنایع فرودگاهی و هوانوردی به همراه فرم اطلاعات کامل شرکت خود را به دبیرخانه شورای راهبردی پژوهش و فناوری معاونت برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی یا به صندوق الکترونیکی این رویداد ارسال تماس حاصل کنند.

 

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری