اپل از شرکت تراشه ساز به علت سرقت اسرار تجاری شکایت کرد، اپل یک استارت آپ سازنده تراشه را به سرقت اسرار تجاری خود متهم کرده و به همین علت آن را مورد پیگرد قضایی قرار داده است.

به گزارش گویای خبر به نقل از  خبرگزاری مهر،اپل مدعی شده این شرکت که ریووس نام دارد طی یک برنامه‌ریزی هماهنگ شده برای شکار کارکنان بخش طراحی تراشه اپل اقدام کرده است.

اپل مدعی است حداقل دو کارمند سابق این شرکت که به ریووس پیوسته‌اند، چندین گیگابایت داده‌های محرمانه را با خود به محل کار تازه شأن برده‌اند. از میان اطلاعاتی که گفته می‌شود این افراد به سرقت برده‌اند، می‌توان به فایل‌هایی اشاره کرد که جزئیات طرح‌های تراشه‌های عرضه نشده را نشان می‌دهند.

اپل افزوده ریووس به برخی از کارمندان آن دستور داده قبل از این که با این شرکت ارتباط بیشتری برقرار کنند برنامه‌هایی را برای برقراری ارتباطات رمزگذاری‌شده (مانند برنامه سیگنال) بارگذاری و نصب کنند.

این پرونده، احتمالاً توجه افراد زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

پیش از این دعوای قضائی وایمو علیه اوبر به دلیل سرقت اطلاعات محرمانه در مورد فناوری خودران آن در سال ۲۰۱۷ بسیار جنجالی شد و پس از سال‌ها درگیری، این پرونده با جلب رضایت وایمو به پایان رسید.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر