موزه ملی ایران میزبان مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی
به‌ گزارش گویای خبر  به‌ نقل از روابط‌ عمومی موزه ملی ایران، گروسی از موزه باستان‌شناسی و هنر دوران اسلامی ایران با راهنمایی کرم میرزایی رئیس این موزه و فیروزه سپیدنامه رئیس موزه ایران باستان، بازدید کرده و طی دیدار از تالار قرآن،  آثار دوره‌های صدر اسلام، سلجوقی، ایلخانی، تیموری، صفوی، قاجار  با هنر و تمدن ایران در دوران اسلامی (در یکی از مهم‌ترین موزه‌های جهان اسلام) آشنا شد.
نسخ‌ خطی خمسه نظامی و مسالک الممالک ثبت شده در فهرست حافظه جهانی یونسکو و همچنین قرآن تک برگ منسوب به بایسنقر میرزا،  محراب بقعه ربیعه خاتون اشترجان اصفهان، تابلوهای نقاشی قهوه خانه‌ای و نبرد گنجه مورد توجه مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار گرفت.
رافائل ماریانو گروسی به رسم یادبود در دفتر یادبود این موزه نوشت: «مفتخرم که بیشتر با تاریخ ایران از طریق زیبایی هنر آن آشنا شدم.»
بهروز کمالوندی نیز چنین به یادگار نوشت: «تاریخ کشور ما الحمدالله سرشار است از افتخارات و توجه مردم این سرزمین کهن به ارزش‌های کهن اسلامی، به همین دلیل بود زمانی که اسلام ظهور یافت این مردم با استقبال از ارزش‌های اسلامی نه تنها اسلام آوردند بلکه خدمات فراوانی به ترویج فرهنگ اسلامی نمودند. از همه دست‌اندرکاران موزه اسلامی که شناسنامه فرهنگ کشورمان را حفظ می‌نمایند کمال تشکر را دارم.»
رافائل گروسی مدیر‌کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش از این در ۶ شهریور ۱۳۹۹  از موزه ایران باستان  بازدید کرده بود. همچنین  موزه ملی ایران در هفتم آبان ۱۳۹۶ میزبان یوکیا آمانو، مدیر پیشین این آژانس بود.

  • منبع خبر : موزه ملی ایران