با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «محمود لیائی» به عنوان معاون وزیر و رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

به گزارش گویای خبر به نقل از ایرنا، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تقدیر از «رمضانعلی سبحانی‌فر»، در حکمی محمود لیائی را به سمت معاون وزیر و رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

بر اساس این حکم، ماموریت ویژه محمود لیائی در دوره مسوولیت، «تحول در پست و تحقق پست هوشمند با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین»، «ارتقای کیفیت خدمات و توسعه خدمات نوین پستی»، «ارتقای زیرساخت‌های شبکه پستی کشور و افزایش بهره‌وری شرکت»، «ارتقای سطح معیشت، منزلت و رضایت‌مندی کارکنان تلاشگر شرکت ملی پست»، «افزایش رضایت‌مندی مشتریان از خدمات پستی» و «ارتقای جایگاه پست جمهوری اسلامی ایران در سطح ملی و بین‌المللی» است.

لیائی دارای مدرک دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شانگهای چین، کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شهید بهشتی است و هم اکنون نیز محقق پسادکتری در رشته مدیریت کسب و کار در دانشگاه تربیت مدرس است. وی بیش از ۲۶ سال سابقه مدیریت در سطوح مختلف را در کارنامه خود دارد.

«معاون وزیر و رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت صنایع و معادن»، «مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات»، «دبیر ستاد حمایت از تولید داخل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات»، «نایب رئیس هیات‌مدیره شرکت دولتی نیمه‌هادی عماد»، «نایب رئیس هیات‌مدیره شرکت دولتی گسترش انفورماتیک ایران»، «مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنایع و معادن» و «مدیرکل دفتر صنایع فلزی، برق و فناوری اطلاعات وزارت صنایع و معادن» از جمله مهمترین مسوولیت‌های پیشین وی است.

وی همچنین سابقه دو سال حضور داوطلبانه در هشت سال دفاع مقدس را داشته و مفتخر به عنوان جانبازی است.

  • منبع خبر : ایرنا