وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: برای برپایی نمایشگاه و فروش صنایع‌ دستی در فروشگاه نیازی به مجوز نیست.

به گزارش گویای خبر به نقل از  میراث‌ آریا، مهندس سید عزت‌الله ضرغامی در مراسم تکریم و معارفه معاون صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی که امروز دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ در سالن فجر وزارتخانه برگزار شد، گفت: خانم محمودیان کارنامه بسیار خوبی داشتند و خدمات ارزشمندی را با همکاری همکاران‌مان در معاونت صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی ارائه کردند.

وزیر میراث‌ فرهنگی درباره دکتر مریم جلالی نیز گفت: خانم دکتر جلالی چهره شناخته‌شده‌ای در حوزه مدیریت فرهنگی هستند. نگاه جامع، عالمانه و تحولی به حوزه‌های مختلف داشتند و به جز مطالعات دقیق و دانش شخصی خود، روحیه تعاملی و مدیریت خوب آن مثال‌زدنی است. هر جا بودند این توان را داشتند که از نقطه نظرات تمام آدم‌ها استفاده کنند.

مهندس ضرغامی تصریح کرد: نگاه تحولی به تمام بحث‌های وزارتی از جمله صنایع‌ دستی دارم که بخشی از آن را در حکم مأموریتی خانم جلالی آوردم. هنوز صنایع‌ دستی فاصله زیادی با آنچه باید باشد، دارد. ما باید این فاصله را پر کنیم و همه باید برای تحقق این موضوع کمک کنیم.

او ادامه داد: صنایع‌ دستی باید وارد زندگی مردم شود. در رنگ و طرح باید تحول ایجاد شود. همچنین کالاها باید متنوع، ارزان، بسته‌بندی و برندسازی شود.

وزیر میراث‌ فرهنگی اظهار کرد: از همه همکارانم در معاونت صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی تقاضا دارم تا تمام تجربه و توان خود را پای کار بگذارند. این جا باید محل عرضه ایده‌های خوب باشد. تمام کشور به عنوان مبادی عرضه، بازارچه و فروشگاه امروز در اختیار ماست. هر جا امامزاده‌ای هست، می‌تواند محل عرضه و فروش صنایع‌ دستی ما باشد.

مهندس ضرغامی افزود: برای برپایی نمایشگاه و فروش صنایع‌دستی در فروشگاه نیازی به مجوز نیست.

او عنوان کرد: زمینه‌های کار صنایع‌ دستی، مظهر اقتصاد مقاومتی است. ربطی به تحریم ندارد و واقعا می‌تواند اقتصاد ما را نجات دهد. همه همکاران بدانند نگاه تحولی امروز ما در این حوزه همین موضوع است. پژوهشگاه ما باید در بخش صنایع‌ دستی فعال شود و برای ایجاد تحول در این بخش کمک کند.

وزیر میراث‌ فرهنگی با تاکید بر این که ‌نگاه ما باید در حوزه صنایع‌ دستی وسیع باشد، گفت: باید برای معرفی و آموزش صنایع‌ دستی از فضای مجازی و فناوری‌های نوین استفاده کنیم. مردم باید صنایع‌دستی را در سبک زندگی خود مد نظر قرار دهند. همچنین باید زیبایی‌های آن به نمایش گذاشته شود.

مهندس ضرغامی تاکید کرد: صنایع‌ دستی، نقطه قوت سبک زندگی مردم خواهد بود و باید در فناوری‌های نوین جایگاه ویژه‌ای داشته باشد.

وی اظهار کرد: برای خانم محمودیان آرزوی توفیق دارم و از خانم جلالی برای قبول این مسئولیت تشکر می‌کنم، حضور او در معاونت صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی توقع مرا بالا می‌برد. امیدوارم با بهره‌ گرفتن از تمامی تجربیات و کارهای ارزشمندی که در این معاونت انجام شده، کارهای زمین مانده را بردارند و از تمامی ظرفیت‌ها بهره‌ ببرند تا به مطالبات مردم پاسخ داده شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری میراث‌ آریا