بررسی روند اجرای تفاهم‌نامه تامین مسکن نیروهای مسلح با حضور وزرای راه و دفاع، روند اجرای تفاهم‌نامه تامین مسکن نیروهای مسلح موضوع تفاهم‌نامه وزارت راه و شهرسازی با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بررسی شد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جلسه هماهنگی طرح نهضت ملی مسکن به ریاست رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و به میزبانی معاونت مسکن و ساختمان با حضور امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در ساختمان دادمان برگزار شد.

در این نشست، معاونان وزیر راه و شهرسازی در حوزه‌های مختلف سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت عمران شهرهای جدید، شرکت بازآفرینی شهری ایران، بنیاد مسکن، معاونت شهرسازی و معماری و دیگر نمایندگان نیروهای مسلح حضور به هم رساندند و روند اجرای تفاهم‌نامه تامین مسکن نیروهای مسلح بررسی شد.

بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان، وزارت راه و شهرسازی در دو مرحله تفاهم‌نامه همکاری برای احداث مسکن را با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به امضا رسانده است که در مرحله نخست ۱۰۰ هزار واحد و در مرحله بعدی ۴۰۰ هزار واحدمسکونی را در همکاری با وزارت دفاع در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای کارکنان نیروهای مسلح تامین کند.

گفتنی است، طرح نهضت ملی مسکن یکی از طرح‌های کلان دولت سیزدهم است که احداث ۴ میلیون واحد مسکونی طی ۴ سال را در برنامه دارد. در قالب طرح نهضت ملی مسکن همچنین تفاهم‌نامه هایی با سازمان‌ها و وزارتخانه‌های متعدد به امضا رسیده که برخی از آنها به مرحله اجرایی و عملیاتی رسیده است.

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی