انجمن آثار و مفاخر فرهنگی هجدهم خردادماه ۱۴۰۱ مراسم بزرگداشت «ویلفرد فردیناند مادلونگ» اسلام شناس و شیعه شناس مشهور آلمانی را با حضور و سخنرانی تنی چند از استادان برجسته ایرانی و خارجی در تالار شهید مطهری(ره) انجمن برگزار خواهد کرد.

به گزارش گویای خبر به نقل از انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، «ویلفرد فردیناند مادلونگ» در سال ۱۹۳۰ میلادی در اشتوتگارت آلمان متولد شد. او در سال۱۹۵۳ میلادی دوره لیسانس تاریخ و ادبیات اسلامی خود را در دانشگاه قاهره گذراند و در ادامه درجه دکتری خود را در مطالعات اسلامی از دانشگاه هامبورگ تحت نظر «برتولد اشپولر» دریافت نمود. وی بیست سال عهده‌دار کرسی عالی مطالعات اسلامی دانشگاه آکسفورد بود و به عنوان استاد مدعو در بسیاری از دانشگاه‌های امریکا و اروپا از جمله دانشگاه کلمبیا تدریس کرد.
استفاده از منابع و روایات اصیل شیعی، تفکیک موضوعی و روشی منابع، توجه به فضا و تاریخ حوادث و آموزه‌ها، فهم آموزه‌ها در راستای یک نظام فکری و شناخت دقیق از دانشمندان و آثار معتبر آن‌ها، از مهمترین ویژگی‌هایِ پژوهش‌های این استاد آلمانی است. «مکتب‌ها و فرقه‌های اسلامی در سده‌های میانه» و «جانشینی حضرت محمد (ص)» دو کتاب مهم اوست که به زبان فارسی ترجمه شده‌اند. کتاب «جانشینی حضرت محمد «ص»» برنده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۷۷شمسی شده است.
شرکت در این رویداد فرهنگی برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در خیابان ولیعصر(عج)، پائین تر از میدان منیریه، خیابان سرلشگر بشیری پلاک ۷۱ واقع است.

  • منبع خبر : انجمن آثار و مفاخر فرهنگی