سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان با اشاره به نگرانی‌های مطرح شده درمورد طرح دارویار گفت: مراجعات مردم به ما نشان می‌دهد که بسیاری از مردم در مورد این طرح ناراضی هستند.

 گویای خبر – به گزارش ایلنا، زهرا شیخی مبارکه سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که نگران تضمین تخصیص اعتبار و پرداخت بیمه‌ها برای طرح دارویار هستیم، گفت: در این چند روزی که رصد کرده‌ایم به نظر می‌رسد که تخصیص اول آنها انجام نشده است.

وی تأکید کرد: مسئولین اجرایی باید رصد کنند که آیا مردم در مراجعات به داروخانه‌ها به مشکل برخورده‌اند یا خیر؟ از روز گذشته که خود ما با مردم مواجه بوده‌ایم و تماس‌های مکرری که حاصل شده است، تقریبا می‌توان گفت بسیاری از مردم ناراضی هستند.

وی با بیان این که حرف داروخانه‌ها این است که داده‌ها در سیستم‌های الکترونیک تغییر پیدا می‌کند و قیمت‌ها نیز چندباری تغییر پیدا کرده است. این طرح بر بستر نسخه الکترونیک، نظام ارجاع و پزشک خانواده تعریف شده است یکی از موضوعاتی که ما هنوز دچار چالش هستیم.

شیخی بیان کرد: در حالی که من نماینده مجلس نگران تأمین اعتبارات مالی هستم مردم نیز از دیدگاه خود نگرانی‌هایی دارند که بر طرف نشده است. من اگر خود را به جای مردم بگذارم به گونه‌ای دیگر این طرح را نگاه می‌کنم، آیا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان انجام شده است؟ آیا افزایش حقوق‌ها اعمال شده است؟ هنوز معطل موضوع رتبه‌بندی معلمان هستیم یا مشکلاتی که مدافعان سلامت دارند. وقتی همه اینها را با هم نگاه می‌کنیم این مشکلات به دلیل عدم تخصیص اعتبارات مالی به وجود آمده است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: نگرانی ما این است که اگر بخواهیم با نگاه اجرایی‌تر به این طرح نگاه کنیم تا زمانی که منابع مالی شفاف و دقیق مشخص نشود این نگرانی وجود دارد که طرح با اشکالاتی مواجه شود.

  • منبع خبر : ایلنا