مدیرکل دفتر فنی مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: این شرکت درصدد است تا از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای تأمین کالاهای اساسی و بروزرسانی زیرساخت‌های نگهداری گندم استفاده کند.

به گزارش گویای خبر به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، احمدعلی عبدلی از تجهیز زیرساخت‌های فنی مورد نیاز به منظور ذخیره‌سازی گندم‌هایی که در سال جاری زراعی به صورت تضمینی خریداری می‌شوند، خبر داد و افزود: علاوه بر این، تجهیزات نگهداری سایر کالاهای اساسی نیز آماده شده و ظرفیت‌های خوبی برای ذخیره‌سازی این کالاها فراهم شده است.

وی با اعلام این که این شرکت درصدد است تا از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای تأمین کالاهای اساسی استفاده کند، بیان کرد: به این منظور، ارتباط و تعامل خود را با دانشگاه‌های معتبر کشور آغاز کرده‌ایم تا از دانش روز و توان علمی آن‌ها در بروزرسانی زیرساخت‌های نگهداری گندم که از حساسیت ویژه‌ای برخوردارند، استفاده کنیم.

مدیرکل دفتر فنی مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به وجود ظرفیت ذخیره‌سازی بیش از ۲۱ میلیون تن سیلو و انبار برای نگهداری گندم و سایر کالاهای اساسی، اظهار کرد: برای ارتقای سطح بهره‌وری، طرح‌های پژوهشی متعدد و متنوعی را پیش‌بینی کرده‌ایم که در نظر داریم آن‌ها را با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان اجرایی کنیم.

وی در مورد عناوین طرح‌های پژوهشی شرکت بازرگانی دولتی ایران، توضیح داد: استفاده از فناوری‌های جدید و مدیریت برخط موجودی گندم، تعیین سیاست‌های راهبردی با تکیه بر مدیریت دانش، هوشمندسازی فرآیندهای کسب‌ و کار، ایجاد یکپارچگی آمار و اطلاعات در سیستم‌ها، کاهش کسری سالیانه در مراکز ذخیره‌ گندم، کاهش هزینه‌های سالانه انبارگردانی و مدیریت افزایش کیفیت، از جمله سرفصل‌هایی است که درصدد اجرای آن‌ها هستیم.

عبدلی با تأکید بر این که امسال به دنبال استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر هستیم، خاطرنشان کرد: به این منظور، ارائه فرصت به شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش انرژی‌های نو و سایر بخش‌های نوین را در دستور کار قرار داده‌ایم.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی