وزیر راه و شهرسازی در بازدید از منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال، با اعلام بهره‌برداری از مسیر رفت این منطقه در کوتاه‌ترین زمان، از برنامه‌ریزی دولت برای جبران کمبود منابع این پروژه خبر داد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش در بازدید از منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال با اشاره به پروژه عظیم ساخت این آزادراه با مشارکت بنیاد مستضعفان اظهار کرد: این پروژه جزو افتخارات راه‌سازی در کشور است و کارگاه آزادراه تهران-شمال می‌تواند ظرفیتی برای به نمایش گذاشتن توان فنی و مهندسی کشور در طراحی و ساخت تونل‌ها و پل‌های عظیم باشد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: این پروژه به صورت مشارکتی میان بنیاد مستضعفان و دولت در حال اجرا است و تکمیل آن اثرات بسیاری در صرفه‌جویی منابع کشور همچون سوخت و زمان سفر دارد و بر همین اساس اجرای این پروژه جزو اولویت‌های دولت و وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.
وی با بیان این که دولت و بنیاد مستضعفان اهتمام جدی برای افتتاح هرچه سریعتر مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال دارند گفت: ما تلاش داریم تا هرچه سریعتر مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تکمیل شود و ان‌شاءالله این مسیر در کوتاه‌ترین زمان به بهره‌برداری خواهد رسید.
بذرپاش با اشاره به سیستم مانیتورینگ و کنترل آزادراه تهران-شمال گفت: آزادراه تهران-شمال مجهز به سیستم کنترل و مانیتورینگ دقیقی است و بهره‌برداری از این آزادراه، کمک قابل توجهی به حذف نقاط حادثه خیز کشور که گردنه‌های جاده چالوس از جمله این نقاط حادثه‌خیز هستند می‌کند.
وزیر راه در پاسخ به پرسشی درخصوص تامین منابع دولت برای تکمیل مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال گفت: ما برای تامین منابع مالی این پروژه در دولت برنامه‌ریزی‌هایی داریم تا هرچه‌سریعتر کمبود منابع این پروژه جبران شود.

  • منبع خبر :  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی