نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان این که بی‌برنامگی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اوج خود رسیده است تا جایی که بعد از گذشت ۵ ماه از سال هنوز حقوق بازنشستگان تعیین تکلیف نشده، از رئیس جمهور خواست تا هر چه سریعتر نسبت به معرفی وزیر برای این وزارتخانه مهم اقدام کند.

گویای خبر – به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ولی اسماعیلی با بیان این که بی‌برنامگی و رها شدن کارها در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اوج خود رسیده است، گفت: متاسفانه بعد از گذشت ۵ ماه از سال هنوز در مورد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تصمیم قطعی اعلام نشده است و با سهل انگاری سازمان تامین اجتماعی و گذشت چندین ماه همچنان چند میلیون نفر در بلاتکلیفی بسر می‌برند.

نماینده مردم گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که وظیفه شرعی و قانونی مجلس نظارت بر اجرای قانون است، ادامه داد: آیا این وضعیت جز مدیریت ضعیف عنوان دیگری می‌تواند داشته باشد، آیا ما نمایندگان ملت جوابی مستدل برای موکلان، مردم و بازنشستگان گرانقدرمان داریم؟

وی یادآور شد: کمیسیون تخصصی اجتماعی هم با تشکیل کمیته ارزیابی و نظارت و هم تعیین اعضای هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی قطعا به وظایف قانونی و شرعی خود عمل خواهد کرد و به هیچ وجه در برابر منافع ملت با احدی تعارف نخواهیم داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با تاکید بر این که دولت انقلابی آیت‌الله رئیسی نباید تاوان  مدیریت ضعیف افراد بی تجربه را بدهد. تصریح کرد: ما در نشست سه شنبه آتی کمیسیون اجتماعی اعضای هیات رئیسه ‌تیم تحقیق و تفحص را انتخاب خواهیم کرد تا هر چه سریع تر در سازمان تامین اجتماعی مستقر شوند  و انتظار داریم سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هفته بعد تکلیف حقوق سایر سطوح را معلوم نماید در غیر این صورت از تمام ظرفیت قانونی خود برای اجرای قانون مخصوصا در مورد وزرایی که عضو هیات امنای تامین اجتماعی هستند، استفاده خواهیم کرد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: معرفی هر چه سریعتر وزیر برای وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی که یکی از مهم ترین وزارتخانه‌ها در مورد معیشت مردم، بازنشستگان و کارگران و … بوده انتظار مجلس از دولت انقلابی است.

  • منبع خبر :  خبرگزاری خانه ملت