سخنگوی وزارت صمت گفت: نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت اقتصاد در مورد ادامه عرضه خودرو در بورس یکسان است و هر دو وزارتخانه تاکید دارند که عرضه خودرو در بورس کالا ادامه یابد.

به گزارش گویای خبر به نقل از شاتا نیوز، «امید قالیباف» سخنگوی وزارت صمت، درباره سرانجام عرضه خودرو در بورس کالا، ضمن بیان مطلب فوق گفت: نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت اقتصاد در مورد ادامه عرضه خودرو در بورس یکسان است و هر دو وزارتخانه تاکید دارند که عرضه خودرو در بورس کالا ادامه یابد.

وی با بیان این که در واقع وزارت صمت از اظهارات امروز وزیر اقتصاد در مورد عرضه خودرو در بورس کالا حمایت می‌کند، افزود: اما در مورد لغو عرضه خودرو در بورس کالا ملاحظاتی وجود داشت مبنی بر این که اولا از نظر قانونی وزارت صمت اجازه مجوزدهی برای عرضه در بورس کالا را نداشت و دوماً پیرو طرح برخی از مواضع مختلف در مورد عرضه خودرو در بورس کالا سبب شد که وزارت صمت نیز بخواهد که عرضه خودرو در بورس کالا انجام نشود.

سخنگوی وزارت صمت همچنین اضافه کرد: با اشاره به منقضی شدن مدت زمان شصت و سومین مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ ۲۸ مهر ۱۴۰۰، که بر اساس آن اختیار قیمت‌گذاری خودرو به وزارت صمت داده شده بود، دیگر اجازه مجوزدهی برای عرضه خودرو در بورس را نداشت.

وی در ادامه یادآور شد: اما با توجه به این که شرکت ایران خودرو درخواست لغو و ابطال عرضه دنا در بورس کالا را داده بود، اگر شرکت ایران‌خودرو برای عرضه خودرو در بورس کالا مشکلی نداشته و بورس کالا نیز منعی نداشته باشد، این عرضه می‌تواند انجام شود.

قالیباف با تاکید بر این که در مجموعه موضع وزارت صمت حمایت از عرضه خودرو در بورس کالا است، گفت: اما در مجموع باید منتظر ماند و دید که شورای رقابت، وزارت صمت و سایر تصمیم‌گیران و ذی‌نفعان چه تصمیمی برای بحث قیمت‌گذاری و عرضه خودرو می‌گیرند.

  • منبع خبر : شاتا نیوز