مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از تبادل تفاهم‌نامه مشترک این سازمان با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در راستای الحاق اراضی در مالکیت نیروهای مسلح، جهت الحاق به محدوده خبر داد و گفت: زمین‌های در اختیار ستاد کل نیروهای مسلح استعداد ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را دارد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا فخاری مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان این که تعامل مجموعه وزارت راه و شهرسازی با ستاد کل نیروهای مسلح بر اساس رویکردی دو جانبه برای تولید مسکن و حل مشکلات کشور در این حوزه بوده است، گفت: زمین‌های در اختیار ستاد کل نیروهای مسلح استعداد ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را دارد که این میزان، بخش قابل توجهی از ۴ میلیون واحد طرح نهضت ملی مسکن را شامل می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: عقد این تفاهم‌نامه حاصل جلسات متعددی بوده که در سطوح کارشناسی و مدیران دو مجموعه صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: علاوه بر تبادل تفاهم‌نامه، مواردی هم جهت رفع مشکلات موجود در اراضی ۱۴۷ هکتاری شاهین شهر و زمین‌های ۱۷ هکتاری شهرک شهید فکوری عنوان شد که با همفکری طرفین این موارد هم کارشناسی و رفع شد.

‎مهدی نامجوی، معاون مهندسی و پدافند غیرعامل وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در این نشست گفت: امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه بتوانیم از زمین‌هایی که متعلق به نیروهای مسلح است در بحث جهش تولید مسکن استفاده کنیم.

‎وی هدف مشترک طرفین این تفاهم‌نامه را تامین مسکن دانست و افزود: در تعاملات فیمابین اقدامات صورت گرفته بسیار مثبت و کم نظیر بوده است.

بر اساس گزارش، تفاهم‌نامه مشترک سازمان ملی زمین و مسکن و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به نمایندگی از نیروهای مسلح در راستای ساخت مسکن در اراضی در اختیار نیروهای مسلح برای کارکنان این نیروها در راستای طرح نهضت ملی مسکن است.

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی