مجموعه فرهنگی‌ تاریخی نیاوران برای نخستین بار به سیستم راهنمای صوتی مجهز شد.

به گزارش گویای خبر به نقل از خبرگزاری میراث‌ آریا، این راهنمای گردشگری صوتی به‌منظور ارائه اطلاعات بناها و آثار تاریخی به نمایش درآمده در موزه‌های این مجموعه از طریق روش‌های مختلف و فناوری‌های روز، راه‌اندازی شده است.

این راهنما شامل معرفی ۶ موزه مجموعه، باغ تاریخی نیاوران و روایت وقایع تاریخی از قاجار تا پهلوی است که به استقبال گردشگران می‌آید تا قصه‌های نیاوران را برای بازدیدکنندگان روایت کند و اطلاعات مربوط به هر جاذبه را به شکل کامل به علاقه‌مندان ارائه دهد.

بازدیدکنندگان در بدو ورود به مجموعه نیاوران یا در طول بازدید می‌توانند به دو شکل استفاده از دستگاه و نصب اپلیکیشن مربوطه بر روی تلفن همراه خود، با اسکن کیو- آر- کد تابلوهای نصب شده در مسیر، به محتوای صوتی مجموعه نیاوران دسترسی پیدا کنند. این راهنما به گردشگران کمک می‌کند با سرعت دلخواه خود از جاذبه‌های گردشگری و موزه‌های این مجموعه بازدید کنند.

راهنمای گردشگری صوتی مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران به سفارش این مجموعه و با حمایت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، توسط شرکت آوایار صنعت طراحی و تولید شده و طی برنامه‌ریزی انجام شده در آینده نزدیک به زبان انگلیسی نیز مجهز می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری میراث‌ آریا