تشکیل شورای عالی جوانان به ریاست رئیس‌جمهور، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از تشکیل شورای عالی جوانان به ریاست رئیس‌جمهور در هفته جوان خبر داد.

به گزارش گویای خبر به نقل از ایرنا، وحید یامین‌پور در صفحه توئیتر خود نوشت: «در این هفته، بعد از ۹ سال، شورای عالی جوانان به ریاست رئیس‌جمهور محترم تشکیل خواهد شد.»

وی همچنین افزود: «در هفته جوان (۲۱ الی۲۷ اسفند) به همت همکاران و سازمان‌های مردم نهاد جوانان در هر استان بیش از ۱۰۰ برنامه برگزار خواهدشد. در ۱۵۰ شهرستان نیز جشن بزرگ میلاد حضرت علی اکبر (ع) و تقدیر از جوانان برتر برگزار خواهدشد. قرن جدید را با یاد اهل‌ بیت و با تکریم جوانان مومن تلاشگر آغاز خواهیم کرد.»

بر اساس این گزارش، شورای عالی جوانان از جمله نهادهای موجود در جمهوری اسلامی ایران است که زیر نظر رئیس‌جمهور اداره می‌شود که وظیفه‌ برنامه‌ریزی و رسیدگی به امور جوانان را برعهده دارد.

رشد متعادل و همه‌جانبه شخصیت جوانان بر اساس اصول، اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی، تأمین نیازهای فکری، اجتماعی، جسمی، روحی و تلطیف و هدایت عواطف و احساسات جوانان،  فراهم کردن زمینه‌های مشارکت جوانان در حیات اجتماعی و پیشبرد جامعه و دفاع از وطن جمهوری اسلامی ایران و حفظ و تقویت نشاط و شادابی جوانان در جهت عظمت و سربلندی ایران اسلامی از جمله اهداف و رسالت‌های این شورا محسوب می‌شود.

  • منبع خبر : ایرنا