مهلت ثبت‌نام و ارسال اثر به نخستین جشنواره ملی میراث‌ فرهنگی (تولیدات چند رسانه‌ای میراث‌ فرهنگی) تا ۱ مهرماه ۱۴۰۱ تمدید شد.

مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره تولیدات چندرسانه‌ای میراث‌فرهنگی تمدید شد

به گزارش گویای خبر به نقل از میراث‌ آریا، دبیرخانه تولیدات چند رسانه‌ای میراث‌ فرهنگی با انتشار متنی اعلام کرد: با توجه به درخواست هنرمندان و فعالان تولید محتوا در حوزه‌های مختلف و تصویب رئیس جشنواره مقرر شد فرصت دو هفته‌ای برای تکمیل ثبت‌نام و ارسال آثار در نظر گرفته شود.

در ادامه این متن آمده است: مهلت ارسال آثار که پیش‌تر تا ۱۵ شch-festival.mcth.ir مراجعه کنند.

نخستین جشنواره ملی میراث‌ فرهنگی با هدف افزایش سواد رسانه‌ای هنرمندان و مردم در حوزه میراث‌ فرهنگی، افزایش خلاقیت در بازآفرینی و معرفی میراث‌ فرهنگی کشور، ایجاد بستر نوین، دانش‏‌بنیان و اشتغال‏‌آفرین برای معرفی میراث‌ فرهنگی به مخاطبان عام و خاص، تشویق هنرمندان، تولیدکنندگان محتوا و نهادهای متولی تولید محتوا به‌ویژه تولیدات مردمی، گسترش دامنه مخاطبان داخلی و علاقه‌‌‏مندان خارجی میراث‌ فرهنگی کشور، تلاش برای ارتقای راه‌های معرفی میراث‌ فرهنگی با بهره‌گیری از ابزارهای هنری سنتی و فن‌آوری‌های نوظهور و رسانه‌‏های نوپدید و ترویج آثار مرتبط به میراث‌ فرهنگی ایران به میزبانی استانداری یزد در فصل پائیز در بخش‌های رادیو ، تلویزیون، فیلم و فضای مجازی برگزار می‌شود.

بخش رادیویی شامل پادکست، نمایش رادیویی، مستند رادیویی، مستند گزارشی و psa، بخش سینمایی و تلویزیونی شامل: فیلم کوتاه، نیمه بلند و بلند، سریال، پویانمایی و عروسکی، مستند، کلیپ و نماهنگ، فضای مجازی شامل تولیدات کوتاه کاربرساخته موبایلی از جمله عکس، فیلم، کلیپ، نماهنگ، ویدئو کوتاه و موشن گرافیک است.

آثار ارسالی باید به معرفی میراث‌ فرهنگی ملموس یا ناملموس ایران بپردازد و تاریخ تولید آن‌ها از اول فروردین ۱۳۹۸ تا ۳۱ شهریور  ۱۴۰۱ باشد.

  • منبع خبر : میراث آریا