با استقبال علاقه‌مندان از دوسالانه «نهال امید» و درپی درخواست تمدید مدت زمان شرکت در جشنواره، این دوره دوسالانه در مرحله شناسایی (ضبط و ارسال آثار به سامانه) تا ۲۰ شهریور سال جاری تمدید شد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، دومین دوسالانه قصه‌گویی با عنوان «نهال امید» که از تاریخ ۱ مرداد ۱۴۰۱ آغازشده، با توجه به پی‌گیری‌های صورت گرفته از سوی استان‌ها مبنی بر درخواست تمدید مدت زمان شرکت در جشنواره، این دوره از دوسالانه «نهال امید» در مرحله شناسایی (ضبط و ارسال آثار به سامانه) تا ۲۰ شهریور سال جاری تمدید شد.

بر این اساس علاقه‌مندان در گروه‌های مربیان، معلمان، فعالان حوزه کتابخوانی و رسانه و… برای شرکت در جشنواره فرصت دارند که پس از ثبت نام در وب‌گاه جشنواره به آدرس WWW.SAMAKPL.IR، ویدیویی از قصه‌گویی خود را فیلمبرداری و به سامانه جشنواره ارسال کنند.

دوسالانه قصه‌گویی «نهال امید» با همت همکاران تلاش‌گر و کتابداران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف ترویج سنت قصه‌گویی، گسترش خدمات جنبی کتابخانه‌ها و ایجاد انگیزه مطالعه در حال برگزاری است و تاکنون بیش از ۱۲۰۰ اثر به این دوسالانه ارسال شده است.

در این دوسالانه که با شعار «قصه خوب؛ نسل خوب» آغاز بکار کرده، موضوعاتی چون «مسائل روز جامعه»، «موضوعات آزاد»، «سبک زندگی ایرانی اسلامی»، «شعار سال؛ تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین» (موضوع ویژه) به عنوان موضوعات محوری درنظر گرفته شده است. ضمن این که تمامی محورهای فوق با رویکرد انگیزشی، امیدآفرینی، هویت بخشی و توجه به معنویت و اخلاق تعیین شده است.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور