به اشتراک‌گذاری دانش زیسته مدیران اتکایی از اهمیت بسزایی در ترسیم نقشه راه بیمه اتکایی صنعت بیمه دارد.

به گزارش گویای خبر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، دکتر علی بنیادی نایینی با ابراز خرسندی از اقدام شایسته بیمه اتکایی ایرانیان برای برگزاری این دوره آموزشی گفت: برگزاری دوره‌های تخصصی و به اشتراک‌گذاری دانش زیسته مدیران اتکایی برای رشد و توسعه صنعت بیمه اهمیت بسزایی دارد.

وی با اشاره به ضرورت نگاه آینده پژوهانه در عملیات بیمه‌ای به ویژه بیمه‌های اتکایی گفت: معمولا در صنعت بیمه، دیتاها با رویکرد گذشته نگر شناخته می‌شوند این در حالی است که نگاه آینده نگرانه نیز اهمیت دارد و ترکیب این دو‌ به رویکرد برنامه ریزی استراتژیک مبتنی بر سناریو می‌انجامد.

معاونت طرح و توسعه بیمه مرکزی افزود: باید تغییرات حوزه کسب و کار بیمه را دایم رصد کرد و با تحلیل داده‌ها بررسی کنیم مثلا در ده سال آینده چه اتفاقاتی در انتظار صنعت بیمه است و این مهم با نگاه آینده پژوهانه و بررسی مگا ترندها میسر خواهد بود. 

دکتر بنیادی با بیان اینکه مگاترندها کمک می‌کنند که بدانیم بیزینس ما در آینده چه تغییری می‌کند و باید در راستای توسعه و تدوین نقشه راه صنعت بیمه از آن‌ها استفاده کرد.

وی در ادامه، عدم استفاده از بازار بدهی را یکی از چالش‌های صنعت بیمه دانست و افزود: در شرکت‌داری در حوزه مستقیم و اتکایی باید مفهوم ارزیابی مدیریت و دارایی را پیاده سازی کرد و نحوه انطباق دارایی با بدهی‌ها شفاف‌سازی شود.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود بر استفاده بیشتر از خرد جمعی در صنعت بیمه تاکید کرد و افزود: در دنیای جدید شرکت‌های بزرگ جهانی در حوزه بین رشته ای کار می‌کنند و این امر نیازمند تعامل و افزایش رویدادهایی مبتنی بر خرد جمعی است.

وی همچنین با اشاره به گنجینه ارزشمند داده در صنعت بیمه اشاره کرد و گفت: برای پیشبرد اهداف صنعت بیمه در چشم انداز ترسیم شده باید برنامه ای مدون برای استفاده بهینه از داده‌ها تدوین شود.

علی بنیادی در رویداد آموزشی مدیران اتکایی کشور که با همت بیمه اتکایی ایرانیان برگزار شد بر ضرورت توجه به استفاده از هوش مصنوعی در صنعت بیمه به ویژه بیمه‌های اتکایی و انواع زیر رشته‌های مرتبط با هوش مصنوعی و جایگاه آن در اقتصاد جهانی تاکید کرد. 

وی همچنین خواهان توجه شرکت‌های بیمه به موضوعات بین رشته ای در طراحی محصولات جدید و توسعه فناوری و ترند‌های جدید در حوزه اتکایی همچون اوراق اتکایی بیمه، تحلیل داده، مکانیزمهای نوین مدیریت ریسک و بیمه‌های پارامتریک شد.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در پایان از تدوین نقشه راه توسعه فناوری در صنعت بیمه با هدف مدیریت تغییر در صنعت و توسعه نگاه پلتفرمی خبر داد.

  • منبع خبر : روابط عمومی بیمه مرکزی