توسعه توریسم سلامت در دستور کار مراکز درمانی هلال‌احمر ایران، رییس جمعیت هلال احمر در جلسه شورای مدیران هلال‌احمر که با حضور رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با تاکید بر این که هلال‌احمر باید در مسیر تحقق شعار سال حرکت کند، از توسعه توریسم سلامت در مراکز خارج از کشور هلال‌احمر خبر داد.

به گزارش گویای خبر به نقل از ایلنا،  پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه شورای مدیران که با حضور رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به فضیلت های ماه مبارک رمضان گفت: در ماه مبارک رمضان جمعیت هلال احمر با پیروی از سیره ائمه (ع) توزیع اقلام معیشتی را میان نیازمندان و افراد کمتر برخوردار آغاز کرده و در این عرصه از ظرفیت های خانه هلال استفاده می شود.

وی افزود: عملکرد جمعیت هلال احمر کاملا شفاف خواهد بود و به مردم گزارش می شود تا کمک‌های آن‌ها در میان چه اقشاری توزیع شده است تا سطح اعتماد به جمعیت هلال احمر نیز ارتقا یابد. در همین راستا تلاش ما بر این است تا خانه های هلال جنبه ای اجتماع محور پیدا کرده و در ساماندهی مشکلات اجتماعی نیز به کمک شهروندان آیند.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر این که باید از فضای رخوت و ناامیدی فاصله گرفت و باید روحیه تلاش، داوطلبی و از خودگذشتگی را توسعه داد، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با درایت بی بدیل خود شعار سال را تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین تعیین کردند که کاملا متناسب با نیاز کشور در این مقطع زمانی است و جمعیت هلال احمر نیز باید در همین مسیر حرکت کند و برنامه های خود را منطبق با شعار سال پیش ببرد.

کولیوند ادامه داد: یکی از مقوله های مهم که باید همچنان به آن توجه ویژه شود، مقوله آموزش است که کارهایی تاکنون انجام شده اما در راستای توسعه هر چه بیشتر آموزش ها باید از ظرفیت مدارس و دانشگاه ها استفاده کرد و در همین راستا توافقات خوبی با وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم صورت گرفته است که بزودی به سمت اجرایی شدن آن ها گام خواهیم برداشت.

وی در ادامه با اشاره به خدمت رسانی جمعیت هلال احمر در عرصه های مختلف افزود: بیمارستان ها، داروخانه ها، مراکز توانبخشی و مراکز درمانی خارج از کشور جمعیت هلال احمر در مسیر خوبی قرار گرفته اند و در همین راستا توسعه توریسم سلامت نیز در دستور کار قرار گرفته است و تلاش می شود تا این مراکز بهره وری خوبی داشته باشند و از سوی دیگر نیز تلاش می شود تا طبق قانون خدمات مناسبی به نیازمندان واقعی در این مراکز ارائه شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت هم افزایی تصریح کرد: در هفته های گذشته مجلس شورای اسلامی به خوبی از جمعیت هلال احمر حمایت و پشتیبانی کرد و منابع مالی خوبی برای سال جاری در اختیار جمعیت هلال احمر قرار داده است. همچنین دیدارهای خوبی با رئیس قوه قضائیه و مقننه صورت گرفته که در این دیدارها از تلاش های جمعیت هلال احمر تقدیر و بر مردمی بودن، معرفی وظایف و عملکردهای جمعیت هلال احمر تاکید شد.

همچنین در این نشست، دکتر یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال احمر ضمن تقدیر از تلاش های امدادگران بواسطه خدمت رسانی به کاروان های راهیان نور و مسافرین نوروزی گفت: خدمت رسانی امدادگران و پرسنل جمعیت هلال احمر در ایام نوروز مثال زدنی بود و به بهترین شکل ممکن صورت گرفت.

ماموریت های نوروزی نشان داد که می توان با هم افزایی با سایر دستگاه ها به شکل بهتری به مردم خدمت رسانی کرد و باید این رویه در سایر عرصه ها نیز مورد توجه قرار گیرد.

سلیمانی تاکید کرد: یکصدمین سالگرد تاسیس جمعیت هلال احمر فرصت مناسبی است تا تلاش های این جمعیت مردمی در سال های اخیر به شهروندان معرفی شود و در راستای توسعه روحیه ایثار و از خودگذشتگی که در جمعیت هلال احمر متجلی شده است، گام برداشت.

در ادامه این جلسه محمدرضا رضایی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش های تیم های امدادی جمعیت هلال احمر در ایام نوروز اظهار کرد: بارها در حوادث و سوانح مختلف مشاهده کرده ایم که نیروهای خدوم جمعیت هلال احمر با از خودگذشتگی به یاری شهروندان رسیده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ وی افزود: نیروهای امدادی هلال احمر در ایام نوروز با از خودگذشتگی در کنار شهروندان حضور داشتند و خدمات ارزنده ای ارائه کردند که یادآور حضور ایثارگرایانه رزمندگان در دفاع مقدس بود. رئیس جمعیت هلال احمر نیز خود چنین ویژگی دارد و روحیه مجاهدانه ایشان را در گذشته در سازمان اورژانس کشور مشاهده کرده ایم که نشات گرفته از روحیه انقلابی و جهادی ایشان بود که منجر به پیشرفت چشمگیر سازمان اورژانس شد و امروز نیز با حضور ایشان در جمعیت هلال احمر خیالمان از این حوزه راحت شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نگاه مجلس به هلال احمر مثبت است و نمایندگان متوجه وظایف متعدد و سخت جمعیت هلال احمر هستند و به همین علت حمایت ها نیز از هلال احمر تداوم خواهد یافت و حتما در زمینه های مختلف از جمعیت هلال احمر پشتیبانی خواهد کرد.

  • منبع خبر : ایلنا