مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی به دنبال این است که خدمات خود به‌ویژه در حوزه درمان و خصوصاً در مناطق محروم را تا اندازه ممکن توسعه بدهد.

 گویای خبر – به گزارش پایگاه خبری سازمان تأمین‌ اجتماعی، میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی که در سی‌وهفتمین سفر استانی خود به همراه جمعی از مدیران ارشد این سازمان به استان کهگیلویه‌وبویراحمد سفر کرده است، با حضور در جلسه شورای اداری شهرستان کهگیلویه، ظرفیت‌های این استان برای توسعه خدمات بیمه‌ای، درمانی و سرمایه‌گذاری اقتصادی را مطلوب دانست.

وی با اشاره به این که استان کهگیلویه و بویراحمد به‌رغم این که محدودیت‌هایی را تجربه کرده اما با چشیدن طعم شیرین انقلاب، اتفاقات بزرگی در این استان رقم خورده است، گفت: در سال‌های قبل از انقلاب از کل جمعیت سی و چند میلیونی کشور، تنها ۲۰ درصد تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی بودند در حالی که امروز به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدای والامقام و مجاهدت‌های مردم و مسئولان طی بیش از چهار دهه گذشته، بالغ بر ۷۳ درصد جمعیت ۸۵ میلیونی ایران، تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی هستند.

وی افزود: پیش از انقلاب تعداد کل مراکز درمانی تخصصی و فوق‌تخصصی درمانی تأمین‌اجتماعی به بیش از ۲۰ واحد نمی‌رسید، اما امروز بالغ بر ۴۲۰ مرکز درمانی و بیش از ۷۷ مرکز بیمارستانی تأمین‌اجتماعی در کشور وجود دارد؛ بیمارستان‌هایی که در ارائه برخی خدمات درمانی در منطقه نمونه هستند. در همین سال گذشته یکی از پیچیده‌ترین عمل‌های جراحی قلب در بیمارستان شهید لواسانی تأمین‌اجتماعی انجام شد و اینها اتفاقات ارزشمندی است.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با اشاره به این که یکی از مشکلات سازمان تأمین‌اجتماعی، کسری منابع نقدی است، گفت: در دوره‌های قبلی، مسئولان سازمان تأمین‌اجتماعی برای تأمین نقدینگی به سمت استقراض رفته بودند، اما به لطف خداوند طی کمتر از دو سال اخیر بالغ بر ۱۰۶ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی که از بعد از سال ۱۳۹۴ ایجاد شده بود را تسویه کردیم. این اتفاقی بود که در همگرایی دولت و مجلس در این دوره رقم خورد و با سهامی که واگذار شد توانستیم کسری نقدینگی را جبران کنیم و انشاءالله این مسیر ادامه خواهد داشت.

موسوی همچنین درباره بازسازی بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی دهدشت نیز اظهار داشت: در رابطه با این بیمارستان ما آمادگی داریم که به مصوبه دولت محترم در زمینه بازسازی این بیمارستان عمل کنیم. سی درصد از این طرح سهم تامین‌اجتماعی است که من همین‌جا به وزارت محترم بهداشت اعلام می کنم که به محض آغاز این طرح ما آمادگی کامل داریم که سهم خود را در این پروژه عملیاتی کنیم.

وی با تأکید بر عزم جدی سازمان تأمین‌اجتماعی برای توسعه خدمات در همه حوزه‌های مورد نیاز مردم، گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی به دنبال این است که خدمات خود به‌ویژه در حوزه درمان و خصوصاً در مناطق محروم را تا اندازه ممکن توسعه بدهد. در حال حاضر این سازمان بیش از ۲۰۰ پروژه ایجادی و توسعه‌ای را در دست اجرا دارد و بالغ بر ۱۱هزار میلیارد تومان در بودجه سال جدید برای توسعه خدمات درمانی پیش‌بینی کرده است.

موسوی با اشاره به اینکه تأمین‌اجتماعی و همه دستگاه‌های کشور باید به سمت الگوهای نوین حکمرانی حرکت کنند، گفت: در همین راستا هوشمندسازی اولویت اول ما در سازمان تأمین‌اجتماعی است، چه در دوره فناوری‌های نوین و عصر هوش مصنوعی هستیم و به سمتی حرکت می‌کنیم که ظرفیت هوش مصنوعی را در تخصصی‌ترین خدماتی که به مردم ارائه می‌شود، استفاده کنیم.

  • منبع خبر : پایگاه خبری سازمان تأمین‌ اجتماعی