سرپرست معاونت اجتماعی پلیس راهور فراجا از برگزاری جشنواره «کودکان را نجات دهیم» با هدف کاهش آسیب ‌دیدگی کودکان در حوادث ترافیکی خبرداد.

گویای خبر – به گزارش ایسنا، سرهنگ سیروس حسن‌زاده در این‌باره گفت:‌ کودکان از جمله قربانیان حوادث رانندگی هستند که هیچ نقشی در آن وقوع آن ندارند، اما متاسفانه درصد قابل توجهی از جانباختگان و آسیب‌دیدگان حوادث ترافیکی به آنان اختصاص دارد. در همین راستا پلیس راهنمایی و رانندگی در عمل به مسئولیت اجتماعی خود و همچنین با هدف فرهنگ‌سازی در این خصوص تصمیم به برگزاری رویدادی تحت عنوان جشنواره «کودکان را نجات دهیم» گرفته است.

وی با بیان این که استفاده از مفاهیم فرهنگی و هنری برای انتقال مفاهیم آموزشی تاثیر زیادی در آگاه‌سازی والدین، کودکان و دیگر کاربران ترافیکی دارد، اظهارکرد: بر این اساس نیز معاونت اجتماعی پلیس راهور فراجا فراخوان شرکت در این جشنواره را منتشر کرده است. جشنواره «کودکان را نجات دهیم» با هدف ترویج فرهنگ ترافیک و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط کلیه کاربران ترافیکی و با هدف کاهش آمار آسیب‌های کودکان در حوادث ترافیکی برگزار خواهد شد.

وی در خصوص بخش‌های این جشنواره گفت: این جشنواره در چهار بخش فیلم کوتاه، فیلم کوتاه موبایلی، موشن گرافی و عکس برگزار خواهد شد.

حسن‌زاده ادامه داد: در بخش عکس شرکت در مسابقه برای عموم آزاد است و همچنین عکس‌ها می‌تواند به صورت رنگی یا سیاه و سفید باشد. عکس‌ها باید با فرمت JPG با پسوند RGB ، اندازه ضلع بزرگ ۲ هزار پیکسل و حداقل۷۰۰ کیلوبایت و حداکثر ۲ مگابایت هنگام ثبت اثر ضمیمه شود. همچنین در بخش فیلم نیز  شرکت‌کنندگان می‌توانند در سه حوزه فیلم کوتاه، فیلم موبایلی و موشن‌گرافی شرکتت کنند، اما باید توجه داشته باشند که مدت زمان تولیدات آنان باید حداکثر دو دقیقه و فرمت آن‌ها MP4 باشد.

سرپرست معاونت اجتماعی پلیس راهور فراجا در خصوص حقوق معنوی آثار پذیرفته شده در جشنواره نیز گفت: صاحبان آثار به برگزارکنندگان نمایشگاه اجازه می‌دهند تا از آثارشان در تمامی انتشارات، بیلبوردهای تبلیغاتی و پوسترهای جشنواره در نمایشگاه‌های فرهنگی داخلی استفاده شود.

موضوعات جشنواره کودکان را نجات دهیم

حسن‌زاده درباره محورهای موضوعی این جشنواره نیز گفت: بی‌دفاع بودن کودکان در حوادث ترافیکی، بی‌قصیر بودن کودکان در وقوع حوادث ترافیکی، آموزش‌های اولیه و ضروری به کودکان برای ارتقای ایمنی تردد، آسیب‌های وارده به کودکان ناشی از ناهنجاری رفتارهای ترافیکی والدین، آسیب‌های وارده به کودکان ناشی از خشونت رفتاری رانندگان، مسئولیت پذیری والدین در تربیت ترافیکی کودکان و در واقع هر موضوع ترافیکی مرتبط با کودکان از محورهایی است که می توان در آثار ارسالی به این جشنواره به آن پرداخته شود.

وی اظهار کرد: شرکت در این جشنواره برای افراد بالای هشت سال آزاد بوده و هر شرکت‌کننده می تواند تا حداکثر پنج اثر را ارسال کند. تمامی این آثار باید برای گروه سنی کودکان تولید شده باشد. شرکت‌کنندگان در این جشنواره تا زمان اعلام نتایج مجاز به ارسال آثار خود به جشنواره دیگری نیستند. شرکت‌کننده در این جشنواره تا پایان اعلام نتایج مجاز به انتشار آثار خود، در هیچ فضای مجازی و حقیقی نیست و وجود اثر در فضای مجازی یا دیگر رسانه‌ها پیش از اعلام نتایج، به منزله تخلف از شرایط مقررات جشنواره بوده و منجر به حذف اثر از جشنواره خواهد شد.

به گفته حسن‌زاده دبیرخانه جشنواره مجاز است، آثار راه یافته به بخش رقابتی یا حائز رتبه و منتخب در جشنواره را در قالب کتاب جشنواره منتشر کند.

آخرین مهلت ارسال اثر به جشنواره «کودکان را نجات دهیم»

سرپرست معاونت اجتماعی پلیس راهور فراجا با بیان این که شرکت کنندگان تا ۲۵ شهریور ماه سال جاری می‌توانند نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند و این مهلت تمدید نخواهد شد، گفت: در صورتیکه آثار هر یک از شرکت‌کنندگان برگزیده شود از صاحب اثر برای شرکت در مراسم اختتامیه دعوت خواهد شد.

وی افزود:‌ بر اساس اهداف جشنواره، پلیس راهور در استفاده از آثاری برگزیده و منتخب برای تولید نماهنگ، پویانمایی و تیتراژ فیلم و سایر امور آموزشی، فرهنگی و ترویجی از طریق تمامی رسانه‌ها مجاز خواهد بود.

سرپرست معاونت اجتماعی پلیس راهور فراجا  با بیان این که ثبت‌نام و بارگذاری آثار در جشنواره تنها به شیوه اینترنتی امکان‌پذیر است گفت: لازم است درخواست‌کنندگان با مراجعه به سایت tb1400.ir فرم تقاضای شرکت در جشنواره را تکمیل کرده و سپس فایل آثار را بارگذاری کنند.

حسن زاده درباره جوایز این جشنواره نیز اظهار کرد:‌ در بخش فیلم جایزه نفرات اول تا سوم از ۱۲ میلیون تا هشت میلیون تومان و در حوزه فیلم موبایلی جایزه نفر اول تا سوم از چهار تا دو میلیون تومان است.در بخش موشن جوایز نفر اول تا سوم از هشت تا چهار میلیون تومان خواهد بود و در بخش عکس جوایز نفرات برگزیده از سه تا یک میلیون تومان است. همچنین از تعدادی اثرات شایسته تقدیر نیز در این نمایشگاه تقدیر خواهد شد که به هرکدام سه میلیون تومان اهدا می‌شود. همچنین به تمامی برگزیدگان لوح افتخار نیز داده خواهد شد.

سرپرست معاونت اجتماعی پلیس راهور فراجا در پایان اظهارکرد: نتایج این جشنواره مهرماه سال جاری اعلام خواهد شد اما اسامی برگزیدگان تا روز اختتامیه جشنواره به صورت عمومی اعلام نخواهد شد.

  • منبع خبر : ایسنا