مدیرعامل شرکت راه‌آهن از حرکت قطار تهران- کربلا از هفته آینده به صورت کاروانی خبر داد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سید میعاد صالحی معاون وزیر شهرسازی و مدیرعامل راه آهن، در گفت‌وگو با شبکه یک سیما گفت: طی هفته جاری و هفته گذشته جلساتی با همتای عراقی در خصوص راه‌اندازی قطار تهران- کربلا برگزار شد.

وی افزود: طبق تفاهم با مدیرعامل راه آهن عراق، مقرر شد به مدت ۳ ماه، هفته‌ای یک رام قطار از تهران تا کربلا سیر کند.

صالحی ادامه داد: این قطار از تهران تا مرز شلمچه در داخل کشور سیر خواهد کرد و از مرز شلمچه تا بصره به طول ۳۰ کیلومتر، مسافران مسیر را با اتوبوس طی خواهند کرد و در بصره سوار قطار شده و تا کربلا ادامه مسیر می‌دهند.

مدیرعامل راه آهن خاطرنشان کرد: با توجه به این که این قطار در سه ماهه اول به صورت آزمایشی است، حرکت این قطار به صورت کاروانی و از طریق آژانس‌های مسافرتی منتخب مورد تایید انجام می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به این که ممکن بود در این سفر موانعی وجود داشته باشد، سه هفته گذشته به همراه همکارانم این مسیر را به صورت میدانی طی کردیم تا بتوانیم موانع را متوجه شده و برطرف کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد تکمیل خط آهن شلمچه-بصره نیز گفت: با توجه به تفاهم با کشور عراق، مطالعات عمرانی برای احداث خط در حال انجام است و گام به گام به جلو حرکت می‌کنیم تا این مسیر هر چه زودتر احداث شود.

وی افزود: به مناسبت ایام اربعین و برای رفاه حال زائران، در بازه زمانی ۱۵ تا ۳۰ شهریورماه، تعداد قطارهای تهران -کرمانشاه، تهران- خرمشهر و تهران- اهواز دو برابر خواهد شد، ضمن این که قطارهای اهواز تا خرمشهر نیز ادامه سیر خواهند داد.

صالحی تاکید کرد: همچنین در این ایام شرکت راه آهن به طور ۲۴ ساعته، زائران را از خرمشهر تا مرز شلمچه به طور رایگان جابجا خواهد کرد.

پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری

مدیرعامل شرکت راه‌آهن در مورد پیش فروش بلیت سفرهای تابستانی گفت: پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی ۱۴۰۱/۶/۱۱ تا ۱۴۰۱/۷/۱۰ از روز شنبه ۵ شهریور آغاز می‌شود.

به گزارش شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، فروش بلیت در کلیه محورها توسط فروشندگان غیرحضوری (سایت های مجاز) از ساعت ۱۴ روز شنبه ۵ شهریور ماه آغاز می‌شود و فروشندگان حضوری (آژانس ها) نیز از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۶ شهریور ماه فروش بلیت در همه محورها را انجام خواهند داد.

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی