مدیرعامل بانک رفاه کارگران گفت: این بانک در حال حاضر در راستای تحقق اهداف شعار سال جاری، یکی از بانک‌های برتر کشور در حمایت از واحدهای تولیدی در حوزه نفت و گاز به شمار می‌رود.

پورتال خبری بانک رفاه | اخبار اقتصادی | آخرین و مهمترین اخبار

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، دکتر اسماعیل للـه‌گانی با بیان این مطلب در جلسه با دکتر قدیری مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان که در محل این شرکت برگزار شد، افزود: با ثبت نهایی افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران، بستر‌های حمایت بانک از حوزه تولید و اشتغالزایی کشور بیش از گذشته فراهم خواهد شد.

وی به ظرفیت‌های توسعه‌ای در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی اشاره کرد و گفت: این صنعت یکی از مزیت‌های بزرگ کشور به شمار می‌رود و در سال‌های پس از انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیار ارزشمندی در این بخش حاصل شده است که ضرورت دارد در راستای تحقق اهداف شعار سال جاری که به تدبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تحت عنوان سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری شده است، این مسیر توسعه‌ای با استفاده از فناوری‌های نو و ظرفیت‌های دانش‌بنیان تداوم پیدا کند.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران، با بیان این که دولت سیزدهم و آیت‌اللـه دکتر رئیسی رئیس‌جمهور محترم بر حمایت بیش از پیش شبکه بانکی از تولید ملی تاکید دارند، خاطرنشان ساخت: در همین راستا بانک رفاه اقدامات گسترده‌ای داشته است و در حال حاضر یکی از بانک‌های برتر کشور در حمایت از واحدهای تولیدی در حوزه نفت و گاز به شمار می‌رود.

دکتر للـه‌گانی با بیان این که، شرکت پالایش نفت اصفهان یکی از شرکت‌های موفق صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور به‌شمار می‌رود، خاطرنشان ساخت: به عنوان سهامدار این شرکت وظیفه داریم از برنامه‌های توسعه‌ای آن حمایت کنیم.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران به بخشی از اقدامات حمایتی بانک رفاه کارگران از این صنعت اشاره کرد و از امضای مشارکت‌نامه تاسیس پتروپالایشگاه شهید قاسم سلیمانی به‌ عنوان یکی از این اقدامات نام برد و گفت: در این مشارکت‌نامه سهم قابل‌توجهی برای بانک رفاه کارگران پیش‌بینی شده و یکی از طرف‌های اصلی برای این مهم است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های ارزی بانک رفاه کارگران، گفت: این بانک یکی از بانک‌های برتر کشور در این حوزه محسوب می‌شود و بر این اساس آمادگی داریم خدمات ارزی لازم را به واحدهای تولیدی فعال در صنعت نفت‌، گاز و پتروشیمی از جمله شرکت پالایش نفت اصفهان ارائه کنیم.

دکتر قدیری مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان نیز طی سخنانی در این جلسه به تشریح اقدامات توسعه‌ای شرکت پرداخت و از راه‌اندازی زنجیره ارزش وابسته به واحد RFCC به عنوان یکی از این اقدامات نام برد و گفت: بانک رفاه کارگران می‌تواند با مشارکت در راه‌اندازی این زنجیره، همراه مطمئنی برای شرکت پالایش نفت اصفهان در این راستا باشد.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شرکت پالایش نفت اصفهان در سال ۱۴۰۵ به یکی از شرکت‌های برتر کشور در صنعت پتروشیمی تبدیل خواهد شد و بدون شک دستیابی به این مهم نیازمند همکاری اثربخش بانک رفاه کارگران است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان به اقدامات این شرکت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: آمادگی داریم با استفاده از تجارب ارزشمند بانک رفاه کارگران، اقدامات مشترکی در این حوزه داشته باشیم.

لازم به ذکر است، دکتر للـه‌گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران و هیات همراه پس از این جلسه از خطوط تولید شرکت پالایش نفت اصفهان بازدید به‌عمل آوردند.

  • منبع خبر : بانک رفاه کارگران