رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی از درج «روز ملی مشاغل خانگی و تولید خانه محور» در تقویم اصناف، حرفه‌ها و مشاغل کشور خبر داد.

 گویای خبر – به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «آزیتا همتیان» از مصوب شدن روز ۲۲ اردیبهشت به عنوان «روز مشاغل خانگی و تولید خانواده محور» در تقویم ملی کشور خبر داد.

وی تصریح کرد: در راستای گفتمان‌سازی عمومی مشاغل خانگی، دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با هماهنگی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی نسبت به نام‌گذاری روز ملی مشاغل خانگی و درج در تقویم اصناف، حرفه‌ها و مشاغل کشور اقدام کرد.

رییس دبیرخانه مشاغل خانگی هدف از این اقدام را فرهنگ‌سازی، گفتمان‌سازی، تشویق و هدایت متقاضیان به سمت کسب و کارهای خانگی عنوان کرد.

همتیان همچنین بر پررنگ کردن نقش مشاغل خانگی به عنوان یکی از مولفه‌های مهم سیاست‌گذاری در ایجاد اشتغال دولت سیزدهم تاکید کرد.

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی در پایان گفت: این اقدام در راستای بند ۴ مصوبات نشست مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و به استناد ماده واحده «تقویم اصناف، حرفه‌ها و مشاغل کشور (مصوب نشست ۸۸۱ مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی)» و تصمیم نشست ۸۲۰ مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ شورای فرهنگ عمومی کشور است.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی