معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای اعلام کرد: صدور گواهینامه مهارتی نسبت به دوره مشابه سال قبل از رشد ۴۴ درصدی برخوردار بوده است.

گویای خبر – به گزارش ایسنا، علی حسین شهریور ضمن اشاره به صدور گواهینامه مهارتی برای یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر، از مشارکت بیش از ۵۰ هزار نفر در فرایند سنجش مهارت در اردیبهشت ماه امسال خبر داد که نسبت به دوره مشابه سال قبل از رشد ۴۴ درصدی برخوردار بوده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر بازار کار کشور به نیروی کار ماهر نیاز دارد و سازمان آموزش فنی و حرفه ای در این راستا تلاش کرده با حل محدودیت از موانع برگزاری آزمون ادواری و گسترش کارگاه‌های سنجش مهارت، شرایط تسهیل و تسریع تعیین صلاحیت حرفه ای متقاضیان دریافت گواهینامه مهارتی را فراهم کند.

وی با بیان این که سال گذشته بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در آزمون علمی و دانشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای شرکت کرده‌اند، از صدور گواهینامه مهارتی برای یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از کارآموزان، کارجویان، متقاضیان آزاد و شاغلین صنایع و صنوف خبر داد.

شهریور در ادامه از سنجش مهارت رانندگان بار و مسافر کشور خبر داد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی و تخصصی با ارائه گواهینامه‌های معتبر بین المللی در افزایش ایمنی سفر و سهولت جابجایی بار و مسافر تاثیر گذار باشد.

به گفته معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان فنی و حرفه‌ای، هم اکنون ۹۰ درصد جابجایی بار و مسافر کشور بر عهده بخش حمل و نقل جاده ای است و مهارت بیش از ۷۰۰۰ نفر از رانندگان کشور در چارچوب استانداردهای شغلی از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مورد بررسی قرار گرفته است.

وی همچنین با اشاره به آغاز ثبت نام بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت، گفت: این دوره از مسابقات از هفدهم اردیبهشت ماه آغاز شده و تا ۱۷ تیر ادامه خواهد داشت. مسابقات در ۴۳ رشته و ۶ گروه تخصصی با همکاری شرکای بخش خصوصی، دولتی و نهادهای آموزشی برگزار خواهد شد.

وی گفت: مرحله شهرستانی این دوره از رقابت‌ها در هفته اول مرداد ماه، مرحله استانی در هفته آخر شهریورماه و مرحله کشوری به میزبانی ۶ استان در نیمه دوم آذرماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر : ایسنا