با ورود یک جبهه هوای سرد و سامانه بارشی به کشور از روز پنج‌شنبه اول دی‌ماه، پیش‌بینی می‌شود مصرف گاز در بخش خانگی به بیش از ۶۷۰ میلیون مترمکعب در روز برسد.

 گویای خبر – به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا جولایی، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با اعلام این خبر، اظهار کرد: با توجه به این‌که موج سرمای جدید را از انتهای هفته به بعد، خواهیم داشت، افزایش مصرف خانگی نگران کننده است؛ از این رو امیدواریم کنترل‌های بیشتری روی مصرف خانگی صورت گیرد تا این حجم افزایش مصرف را شاهد نباشیم.

وی ادامه داد: بر اساس پایش انجام‌شده، در حال حاضر، مصارف گاز در استان‌های تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، جنوبی و رضوی به علت برودت بیش از حد هوا آن هم در این فصل، همچنان بالاست.

جولایی در خصوص ورود یک جبهه هوای سرد به کشور و کاهش بین ۳ تا ۶ درجه‌ای دما و پیش‌بینی این مدیریت در این خصوص، گفت: با توجه به شرایط موجود، احتمال می‌رود بین ۱۰۰ تا ۱۷۰ میلیون مترمکعب دیگر، افزایش مصرف در بخش خانگی و تجاری را شاهد باشیم که البته ماندگاری آن نیز، باعث تشدید افزایش مصارف گاز خواهد شد.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در پایان، بار دیگر با توصیه به مردم برای رعایت الگوی مصرف بهینه به منظور پایداری انتقال گاز در شبکه سراسری، گفت: با توجه به ورود این جبهه هوای سرد، ممکن است در مناطق شمالی و غرب کشور، هم‌وطنان شاهد کاهش دمای بیشتری باشند و در نتیجه، مصرف گاز بیشتری نیز داشته باشند، بنابراین شایسته است با رعایت الگوی مصرف گاز و انرژی و رعایت دمای رفاه (۲۱-۱۸ درجه سانتیگراد)، امکان تأمین پایدار و مستمر گاز در تمامی نقاط کشور را برای شرکت ملی گاز ایران فراهم کنند.

 

  • منبع خبر :  شرکت ملی گاز ایران