مدیرکل توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از رونمایی سامانه جامع ناشران از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با هفته کتاب خبر داد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدحسین ظریفیان، مدیرکل توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رویدادهای هفته کتاب جمهوری اسلامی، گفت: سامانه جامع ناشران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی می‌شود.

ظریفیان با اشاره به ویژگی های این سامانه گفت: در سامانه جامع ناشران چهارده فرایند از جمله انواع ثبت‌نام، صدور پروانه نشر، تمدید پروانه نشر، تغییر نام، تغییر مدیر مسئول، انواع انتقال، انحلال نشر و رسیدگی به تخلفات پیش‌بینی شده است که از این میان سرویس صدور پروانه نشر، پیش از مهلت اتصال به پنجره واحد مجوزهای دولتی در شهریور سال جاری آغاز به کار کرد.

وی با تاکید بر این که از این پس همه خدمات به ناشران به صورت الکترونیک ارایه می‌شود، گفت: در دو ماه گذشته با الکترونیکی شدن فرآیند ثبت‌نام و صدور پروانه نمایش و پس از آن تمدید پروانه نشر، شاهد افزایش رضایتمندی متقاضیان هستیم و امیدواریم این روند با رضایت بیشتر فعالان حوزه نشر همراه شود.

گفتنی است سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «ما همانیم که می‌خوانیم» از بیست‌ویکم تا بیست‌وهفتم آبان ماه ۱۴۰۱ در سراسر کشور برپا می‌شود.

 

  • منبع خبر :  پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی