مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی گفت: در زمینه نسخه‌ الکترونیک با وجود پیشرفت قابل ملاحظه؛ هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم و روند ارتقاء و تکمیل این طرح باید به سرعت تکمیل شده و در آینده نزدیک تمامی نسخ در بستر سامانه الکترونیک تجویز و پیچیده شوند.

 گویای خبر – به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان تأمین‌ اجتماعی، دکتر میرهاشم موسوی در جلسه بررسی وضعیت نسخه‌ الکترونیک که با حضور مدیران حوزه فناوری‌اطلاعات و حوزه درمان و همچنین وبینار با مدیران درمان تأمین‌ اجتماعی سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: برای پیشبرد طرح نسخه‌ الکترونیک مدیران و همکاران بخش‌های مختلف سازمان تأمین‌ اجتماعی متقبل زحمات فراوانی شده‌اند که از همه این عزیزان تشکر می‌کنیم اما با وجود تلاش‌های فراوان صوت گرفته و پیشرفت قابل ملاحظه کار، هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم و باید به سرعت روند ارتقاء و تکمیل این طرح طی شود و در آینده نزدیک تمامی نسخ در بستر سامانه الکترونیک تجویز و پیچیده شوند.
دکتر موسوی افزود: توجه به نظرات و دیدگاه‌های مدیران استانی برای رفع مشکلات و ارتقاء سامانه نسخه الکترونیک بسیار ضروری است و مدیران و کارشناسان حوزه فناوری‌ اطلاعات باید با مدیران و کارشناسان استان ها ارتباط مداوم داشته باشند و در صورت نیاز؛ با حضور در استان ها و یا دعوت از مدیران استانی به ارزیابی دقیق وضعیت سامانه نسخه‌ الکترونیک بپردازند و ایرادات احتمالی را برطرف کنند.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی ادامه داد: نظارت و بازرسی منظم از داروخانه‌های طرف قرارداد برای اطمینان از کارکرد مناسب سامانه نسخه‌الکترونیک و توجه ویژه به پایداری و سرعت قابل قبول سامانه نیز باید مورد توجه باشد و اختلال در سامانه نسخه‌الکترونیک به هیچ عنوان قابل قبول نخواهد بود.
دکتر موسوی تسهیل در استفاده از سامانه نسخه‌ الکترونیک را از دیگر راهبردهای سازمان تأمین‌ اجتماعی برشمرد و گفت: استفاده پزشکان و داروخانه‌ها از سامانه نسخه‌ الکترونیک تأمین‌ اجتماعی باید با حداکثر سهولت ممکن باشد و در این زمینه می‌توانیم از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان نیز استفاده کنیم. حوزه فناوری‌ اطلاعات و حوزه درمان سازمان تأمین‌ اجتماعی در زمینه ارتقاء سامانه نسخه‌ الکترونیک مسئولیت مشترک دارند و باید با هماهنگی بین بخشی و تقسیم وظایف در اسرع وقت برنامه زمان‌بندی توام با اولویت‌بندی وظایف را برای نسخه‌ الکترونیک تنظیم کنند تا بتوانیم برنامه‌های آتی در حوزه نسخه‌ الکترونیک و رسیدن به نقطه مطلوب را به روشنی طراحی کنیم.
عبدالله حسینیان، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات و مدیر پروژه نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گزارشی از روند پیشرفت نسخه الکترونیک و برنامه‌های در دست اجرای سازمان تأمین اجتماعی برای پیشبرد این طرح ارائه کرد. معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی و مدیران حوزه معاونت درمان و همچنین مدیران درمان تأمین اجتماعی چند استان نیز به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود برای تکمیل طرح نسخه الکترونیک پرداختند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی