طی مراسمی با حضور رئیس هیأت‌مدیره بانک توسعه تعاون، سید صالح کریمی سوق به عنوان سرپرست مدیریت شعب بانک توسعه تعاون استان قم معارفه شد و از تلاش‌های حجت‌اله ثابت عمل سرپرست پیشین تجلیل به عمل آمد.

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، سید باقر فتاحی رئیس هیأت‌مدیره بانک توسعه تعاون در این جلسه اظهار داشت: استان قم به لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی واجد مزیت‌های متعدد است، بخش تعاون استان نیز ویژگی‌های مناسبی برای توسعه دارد، نقش بانک توسعه تعاون در حمایت از تعاونی‌ها و کارآفرینان می‌تواند اثرات مثبتی داشته باشد.

فتاحی افزود: بانک توسعه تعاون به عنوان عامل طرح‌های مهم ملی از جمله تبصره ۱۸، ماده ۵۲، مشاغل خانگی، دانش بنیان، نهادهای حمایتی وجود داشته است و تلاش شده تا سهم بخش تعاون در طرح‌های ملی و تکلیفی ارتقا یابد.

رئیس هیأت‌مدیره بانک توسعه تعاون تاکید نمود: حضور سرپرست مدیریت جدید شعب بانک توسعه تعاون استان قم می‌تواند منشا خدمات ارزنده برای کمک به ارتقای سهم تعاون استان باشد و تجربیات ایشان در سمت‌های مدیریتی و اجرایی برای پیشبرد امور استان ارزنده است.

وی تاکید نمود: سید صالح کریمی سوق از مدیران اجرایی جوان، خوش‌فکر و موفق بانک بوده است و عملکرد ایشان حاکی از ارتباط موثر با تولیدکنندگان، تعاونگران و مشتریان است و برنامه‌های استان در حوزه تجهیز منابع، پرداخت تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه و صدور اعتبار اسنادی می‌تواند به نحو بهینه‌ای محقق گردد.

فتاحی یادآور گردید: آقای ثابت عمل طی دوره‌های اخیر تدابیر و اهتمام بالایی برای ارتقای عملکرد استان داشته است، ایشان نیز از همکاران با تجربه بانک است که در جایگاه‌های مدیریتی و اجرایی منشا اثر بوده است.

کریم میرزاخانی معاون مدیرعامل بانک توسعه تعاون در امور استان‌ها وبازاریابی گفت: مراقب یکدیگر باشید . سرمایه واقعی بانک ما، اعتماد، صداقت، صمیمیت، شفافیت، ایمان و رفتار شایسته با همکاران و مشتریان بانک است. صنعت بانکداری درهزاره سوم یکی ازصنایع مهم وتخصصی بوده که پیشبرد اهداف موردنظر و ایفای مسوولیت‌های اجتماعی نیازمند استفاده از فناوری‌های نوین، شهروندمداری، استفاده بهینه ازظرفیت‌های سرمایه انسانی ازجمله انتخاب افراد شایسته و توانمند درعرصه‌های مدیریتی، آینده‌نگری، تبلیغات و خدمات متمایز است.

میرزاخانی تاکید کرد: تنها راه برای این که کارهای بزرگ انجام دهیم این است که عاشق کاری باشیم که انجام می‌دهیم. چون عشق به کار باعث سخت‌کوشی و اشتیاق و در مقابل آن انجام کارهایی که برای ما مهم نیست باعث استرس و در نتیجه نا امیدی خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم میراث بزرگی از خودمان بجا بذاریم، باید به این فکر کنیم کدام مشکل جامعه را می‌توانیم حل کنیم. موفقیت وقتی حاصل می‌شود که افراد با هم عمل می‌کنند و شکست مواقعی پیش می‌آید که افراد به تنهایی و بدون کار تیمی عمل می‌کنند. موفقیت هرکس به چهار‏مهارت فردی توانایی صحبت کردن، توانایی نوشتن، توانایی شنیدن و توانایی پیدا کردن ایده‌های خوب وابسته است.

میرزاخانی بیان داشت: مدیران اگر می‌خواهند درجایگاه واقعی خودشان قرارگیرند علاوه برداشتن چهار مهارت فردی مذکور باید دارای سه ویژگی «توانمند، سخت وخویشتن‌دار» باشند. فرد ضعیف قادر به خیررساندن نیست، چون لازمه قدرت خیررساندن است. برای ارزش‌آفرینی وخدمت به مردم ازطریق چهار مهارت و سه ویژگی فوق می‌بایست ازظرفیت عقلانیت کلامی، ارتباطی استفاده کرد که دراین زمینه ابعاد اجتماعی و فرهنگی قابل طرح است و در واقع ارتباط انسان با خود و انسان با دیگران موضوعیت دارد که شروع آن گفتمان و ابزارآن زبان است.

وی خاطر نشان کرد: برای موفقیت سازمانی «هدف، برنامه و باور به برنامه» اهمیت دارد، «هدف» بر اساس اسناد بالادستی و مستندات بانک، سه هدف راهبردی اصلی «توسعه زیست بوم تعاونی کشور، کارآمدی و تعالی عملیاتی، نوآوری در ارائه خدمات و محصولات» ترسیم گردیده است، در سه هدف مذکور عقلانیت مالی، اقتصادی مورد توجه قرار می‌گیرد و در واقع به وسیله منابع مالی، فرصت‌ها و ظرفیت‌های دراختیار، اهداف فوق‌الذکر دست‌یافتنی هستند. داشتن باور به برنامه و هدف مهم است که خود وابسته به مولفه‌های دیگری ازقبیل آگاهی، تمایل، دانش، توانایی وتقویت می‌باشد. استراتژی بانک استفاده همزمان از دو عقلانیت مذکور به منظور اخذ تاییدیه اجتماعی در زیست‌بوم می‌باشد.

صیاد رحمانپور مدیر امور استان‌ها و شعب بانک توسعه تعاون گفت: برنامه‌های اثربخشی برای استان‌ها به تدوین درآمده است، با حضور سرپرست جدید در جایگاه مدیریت استان، تحقق کامل برنامه‌ها به نحو بهتری قابل تحقق است.

رحمانپور افزود: همکاران مدیریت امور استان‌ها و شعب به طور کامل آمادگی راهنمایی و هماهنگی با همکاران مدیریتی و اجرایی استان را دارند، هر گونه مبحث جدید در حوزه‌های اعتباری و بانکی پدید آید همکاران در راستای تبیین و هماهنگی مسائل اقدامات لازم را در نظر دارند.

گفتنی است سید صالح کریمی سوق سرپرست جدید مدیریت شعب بانک توسعه تعاون استان قم پیش از این رئیس شعبه مرکزی شیراز، رئیس شعبه استقلال و حافظ شیراز و معاون شعبه حافظ شیراز بوده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی بانک توسعه تعاون