مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از اتصال این شرکت به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند خبر داد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا سیدی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اظهار کرد: باتوجه به مصوبات جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات و تبصره‌های لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مبنی بر ارائه خدمات اختصاصی پرکاربرد دستگاه‌های اجرایی از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به این پنجره ملی متصل شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص خدمت پرکاربرد شرکت فرودگاه‌ها گفت: در راستای منویات رئیس جمهور و الکترونیکی کردن خدمات دستگاه‌ها، شرکت فرودگاه‌ها در بحث سامانه اعلام پرواز در قالب پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ارائه سرویس می‌کند.

سیدی ضمن توضیح در خصوص مزیت اتصال شرکت فرودگاه‌ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند برای مردم گفت: مردم می‌توانند تمام خدمات دولت را به صورت یکپارچه در سامانه my.gov.ir مشاهده کنند و پس از مراجعه به زیر خدمات وزارت راه و شهرسازی، به زیر خدمات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران دسترسی پیدا کنند.

وی درباره زمان اتصال خدمات اطلاعات پرواز به درگاه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند گفت: این خدمت نیز به زودی به پنجره ملی اضافه خواهد شد.

معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان این که این شرکت از پیشتازان ارائه خدمات الکترونیک است، گفت: ما پیش از ۳۰ آبان و موعد رسمی ارائه خدمات الکترونیک آمادگی خود را در خصوص این موضوع اعلام کردیم.

به گزارش شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، سیدی گفت: مردم با ارائه کد ملی و احراز هویت می‌توانند از خدمات دولت هوشمند در تمام دستگاه‌های اجرایی بهره‌مند شوند.

  • منبع خبر :  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی