ضرورت تسریع در ارائه اساسنامه جدید پیشنهادی صندوق ذخیره فرهنگیان، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار ارائه هرچه سریع‌تر اساسنامه جدید پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش برای صندوق ذخیره فرهنگیان به مجلس شد تا به آن رسیدگی شود.

به گزارش گویای خبر به نقل از  خبرگزاری خانه ملت، علی اکبر کریمی با بیان اینکه بر اساس بند (ک) تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۰، وزارت آموزش و پرورش مکلف شد طی ۳ ماه، اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان را با تأکید بر چند محور به مجلس ارائه کند، گفت: از جمله این محورها، تقویت بنیه مالی فرهنگیان، رفع مشکلات معیشتی آنها، نقش پذیری بیشتر فرهنگیان در ارکان صندوق همچون هیأت امنا و مدیریت، ایجاد شفافیت مالی و محاسباتی صندوق، رفع تعارض منافع و تعیین وضعیت حقوقی صندوق ذخیره فرهنگیان است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساسنامه جدید پیشنهادی باید بر اساس محورهای ذکرشده تهیه و به مجلس ارائه شود تا پس از بررسی به تصویب برسد، اظهار داشت: متأسفانه با توجه به جابجایی دولت در سال جاری، تأخیر در کسب رأی اعتماد وزیر آموزش و پرورش و تعیین چند نوبت سرپرست برای وزارتخانه، این موضوع به تعویق افتاد.

وی در ادامه با اشاره به پیشنهادی که در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ در این خصوص مطرح کرد، ابراز داشت: پیشنهاد به این گونه بود که مجدد این بند عینا در بودجه ۱۴۰۱ هم تکرار شود که با توجه به توضیح رئیس جلسه که این موضوع را حکم قانونی خوانده و معتقد بود با اتمام سال بودجه ای از بین نرفته و این وظیفه بر عهده آموزش و پرورش است، از پیشنهاد صرف نظر شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از این رو وزارت آموزش و پرورش موظف است سال آینده در اسرع وقت اساسنامه جدید پیشنهادی صندوق ذخیره فرهنگیان را برای تصویب به مجلس ارائه کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری خانه ملت