استاندار هرمزگان از آغاز طرح کالابرگ الکترونیک بر بستر شبکه ملی اعتبار (شما) خبر داد.

به گزارش گویای خبر  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، مهدی دوستی با اعلام این خبر، گفت:  به منظور حمایت از سبد غذایی خانوار و  تقویت سلامت غذایی این امکان برای مردم ایجاد شده که با اعتبار یارانه، بتوانند یک‌ماه زودتر اقلام ضروری خانوار خود را خریداری کنند.
استاندار هرمزگان ویژگی بارز این طرح را حفظ قدرت خرید مردم در طول دوره برشمرد و افزود: برای حفظ قدرت خرید مردم در این طرح، قیمت کالا در شهریور ۱۴۰۰ مبنا و ملاک عمل قرار گرفته و دولت طبق سبد کالای مشخص شده، تفاوت قیمت کالا را در طول دوره پرداخت می‌کند.
وی احترام به سلایق مختلف را دیگر مزیت دیده شده در طرح کالابرگ اعلام کرد و ادامه داد: مردم برای خرید اقلام کالایی این طرح می‌توانند آزادانه و به سلیقه خود هر نشان تجاری را انتخاب و خریداری کنند و امکان پرداخت ما به تفاوت  قیمت کالای انتخابی با کالای مرجع نیز میسر شده است.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان عنوان داشت: در طرح کالابرگ الکترونیک بر بستر شبکه ملی اعتبار امکان دیگری هم فراهم شده که مردم براساس نیاز خانوار، مقدار کمتر یا بیشتری از کالاهای اساسی مرجع را به انتخاب خود و تا سقف میزان اعتبار یارانه‌شان خریداری کنند.
دوستی در رابطه با افراد مشمول این طرح گفت: تمام کسانی که حساب یارانه آن‌ها در استان هرمزگان می‌باشد از امشب می‌توانند جهت مشاهده میزان اعتبار و اقلام کالایی مصوب این طرح از دو طریق اقدام کنند، مسیر اول این که  با تلفن همراه سرپرست خانوار  کد دستوری #۲۸*۷۸۸* را شماره‌گیری کنند؛ مسیر بعدی نیز نصب برنامه کاربردی شما ( شبکه ملی اعتبار) با استفاده از برنامه‌های اندرویدی  بازار و  مارکت یا مراجعه به درگاه اینترنتی shoma.sfara.ir در نظر گرفته شده است.

  • نویسنده : مریم سلاح‌ورزی