با برگزاری دومین جشنواره رسانه و آگاهی از مغز، فعالان حوزه ترویجی و رسانه‌ای انتخاب و تقدیر شدند.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این رویداد فناورانه و رسانه‌ای که با هدف معرفی برترین فعالان حوزه تولید محتوا در حوزه شناختی با حمایت ستاد علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری برگزار می‌شود، از برگزیدگان تقدیر شد.

دومین جشنواره رسانه و آگاهی از مغز با هدف افزایش سرمایه و تاب آوری شناختی افراد جامعه و ترویج و ارتقای علوم و فناوری‌های شناختی، ضمن شناسایی فعالیت های ترویجی دست اندرکاران فعال رسانه‌ها، زمینه را برای گسترش همکاری‌های رسانه‌ای و ترویجی در این حوزه فراهم می‌کند.

استقبال فعالان رسانه‌ای

در این رویداد بیش از ۷۰ اثر توسط فعالان رسانه ای و دانشجویان در بخش ­های رادیو، تلویزیون، مطبوعات، پادکست، اینستاگرام و فضای مجازی در طول هفته آگاهی از مغز در این رسانه ها منتشر شد.

اسفندماه سال ۱۴۰۰ دور دوم جشنواره رسانه و آگاهی از مغز همزمان با هفته جهانی آگاهی از مغز با هدف ارزیابی، معرفی و تقدیر از فعالیت­ های ترویجی درحوزه علوم شناختی توسط دست اندرکاران فعال در رسانه‌های خبری و شبکه های مجازی آغاز به کار کرد.

حضور رسانه‌ها

با برگزاری این رویداد که پرورش شناختی کودکان در اولویت قرار داشت، تلاش شد محتوای علمی تولید شده در زمینه دانش و عملکردهای مغز به زبان ساده به جامعه منتقل تا آحاد مردم نسبت به عملکرد های مغز آشنا و در ارتقای توانمندی های مغزی اقدام کنند.

آغاز دور سوم

همچنین با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سومین جشنواره رسانه و آگاهی از مغز امسال همزمان با هفته آگاهی از مغز برگزارمی شود. علاقمندان برای آگاهی از آخرین اخبار و رویدادهای مربوط به این جشنواره می‌توانند به سایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی مراجعه کنند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری