شرکت متاپلتفرمز مالک فیس بوک، در سومین مرحله کارمنداش را اخراج و مشاغلی که در بخش‌های مختلف کسب و کار و همچنین واحدهای عملیاتی‌اش بوده را کاهش داده است.

به گزارش گویای خبر به نقل از خبرگزاری مهر، این سومین مرحله اخراج کارمندان در فیس بوک به حساب می‌آید و آخرین بخش از برنامه‌ای است که در ماه مارس برای حذف ۱۰ هزار شغل از شرکت اعلام شد.

تعدادی از کارمندان در تیم‌های مختلف مانند بازاریابی، امنیت سایت، مهندسی شرکتی ، مدیریت برنامه، استراتژی محتوا و ارتباطات شرکتی در لینکدین اعلام کردند که از شغل خود اخراج شده‌اند.

طبق پست‌های انتشار یافته در لینکدین، این شبکه اجتماعی همچنین کارمندانی از واحدهایی را اخراج کرده که محور فعالیت آن‌ها یکپارچگی و حریم خصوصی است.

متا در اوایل سال جاری میلادی به نخستین شرکتی تبدیل شد که مرحله دوم اخراج عظیم کارمندانش را اعلام کرد. این شرکت در پاییز ۲۰۲۲ میلادی ۱۱ هزار کارمندش را اخراج کرده بود. این اخراج‌ها سبب شد تعداد کارمندان شرکت به میزان آن در نیمه ۲۰۲۱ میلادی برسد. پیش از آن شرکت پرسنل زیادی استخدام و تعداد کارمندانش را نسبت به ۲۰۲۰ میلادی ۲ برابر کرده بود.

مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی متا در ماه مارس اعلام کرد مرحله دوم اخراج‌های وسیع شرکت در ۳ موقعیت طی چند ماه اجرا و احتمالا در ماه می تمام می‌شود. احتمالا پس از آن چند مرحله اخراج کوچک‌تر نیز اجرا می‌شود.

در کل اخراج کارمندان به نقش‌های غیر مهندسی فشار زیادی وارد نکرده و برتری کدنویسان در متا را تقویت کرده است.

زاکربرگ متعهد شده ساختار تیم‌های تجاری را به طور قابل توجهی بازسازی کند و دوباره تعداد مهندسان را نسبت به بقیه مشاغل ارتقا دهد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر