دبیر اجرایی جایزه شهید حاج قاسم سلیمانی از تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این رویداد خبر داد.

به گزارش گویای خبر به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حسن علایی فعال، دبیر اجرایی دومین دوره دوسالانه انتخاب آثار برتر پژوهشی دفاع مقدس و مقاومت با اشاره به این که مهلت ارسال آثار برای جایزه شهید حاج قاسم سلیمانی رو به اتمام است، گفت: تاکنون بیش از ۶۰ درصد کتاب‌های منتشر شده در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به دبیرخانه ارسال شده است و آن‌ها را جمع‌آوری کرده‌ایم.

وی از درخواست برخی از پژوهشگران، نویسندگان و ناشرین برای تمدید مهلت آثار به جشنواره شهید سلیمانی گفت و بیان کرد: در ارتباطاتی که با این عزیزان داشته‌ایم، متوجه شدیم که برخی از آن‌ها در جریان فراخوان قرار نگرفته‌اند. به همین علت آن‌ها از دبیرخانه درخواست تمدید مهلت ارسال آثار را داشته‌اند تا بتوانند آثار خود را به‌موقع برسانند.

دبیر اجرایی جایزه شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: با توجه به این که بنای دست‌اندرکاران جایزه شهید سلیمانی بر جمع‌آوری حداکثری آثار است، بنابراین دبیرخانه جایزه شهید حاج قاسم سلیمانی مدت ارسال آثار را تا دو ماه آینده یعنی تا پایان مردادماه تمدید کرده است.

وی متذکر شد: همچنین آثار رسیده در موعد مقرری که اعلام شده بود و در این مرحله جمع‌آوری شده است توسط داوران مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و امر ارزیابی متوقف بر مهلت دوباره برای ارسال آثار نخواهد شد بلکه مهلت تمدید شده ایجاد فرصتی برای ناشرین و پژوهشگرانی است که به هر علت در جریان فراخوان نبوده و موفق به ارسال آثار خود نشده‌اند.

علایی فعال درباره پایان‌نامه‌ها نیز گفت: اکثر پایان‌نامه‌های دکتری سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ شناسایی شده‌اند و در حال حاضر با مراکز دانشگاهی تعاملاتی را داشته‌ایم تا این پایان‌نامه‌ها را به دبیرخانه ارسال کنند.

دبیر اجرایی دومین دوره دوسالانه انتخاب آثار برتر پژوهشی دفاع مقدس و مقاومت در خاتمه گفت: پژوهشگران، نویسندگان و ناشرین می‌توانند آثار پژوهشی خود طی سه نسخه به آدرس دبیرخانه جایزه شهید سلیمانی ارسال نمایند.

  • منبع خبر : خبرگزاری کتاب ایران