نخستین تلویزیون اینترنتی شهری کشور با نام «شهر تی‌وی» در سومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران افتتاح شد.

آغاز به کار نخستین تلویزیون اینترنتی شهری کشور

به گزارش گویای خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم، نخستین تلویزیون اینترنتی شهری کشور با نام «شهر تی‌وی» با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، مهدی جمالی‌نژاد رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و جمعی از مسئولان کشوری در سومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران افتتاح شد.

این تلویزیون اینترنتی با هدف نمایش جاذبه‌های طبیعی و گردشگری، ویژگی‌ها و آدب و رسوم مردم شهرهای مختلف و توانمندی‌های آنها و همچنین فراهم کردن بستری برای معرفی کسب‌و‌کارها و اشتغال‌زایی در «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» سعی دارد تا به توسعه فرهنگی و اقتصاد شهرهای کشور کمک کند.

به گفته سعید مرادی، مدیر تلویزیون اینترنتی «شهر تی‌وی»، شبکه‌های تلویزیونی اینترنتی در جهان امروز رسانه‌ای، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و یک پنجره فرصت برای حوزه‌های دانش‌بنیان و شبکه هوشمند شهری به شمار می‌رود.

گفتنی است این تلویزیون اینترنتی، به همت یک شرکت فناور راه‌اندازی شده و سعی دارد تا در حوزه معرفی شهرهای ایران و توسعه صنعت و گردشگری فعالیت جدی داشته باشد.

یادآور می‌شود «شهر تی‌وی» با مجوز رسمی صداوسیمای جمهوری اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر راه‌اندازی شده است و از طریق آدرس https://shahrtv.com قابل مشاهده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم